České ženy jsou nejen krásné, ale i statečné! Rozhodně to platí o Tereze Chlebovské (22), Haně Věrné (25) a dalších kráskách, které se rozhodly darovat krev.

Česká Miss 2012, která do Thomayerovy nemocnice dorazila s kamarádkou Andreou Kabickou, sebrala odvahu a rozhodla se pomoct dobré věci. Na ni si ale nakonec bude muset ještě nějaký ten pátek počkat.

"Bohužel se ukázalo, že mám hladinu železa v krvi pod limitem, a tak mě tentokrát k odběru nepustili. Dostala jsem ale vitamíny a věřím, že až přijdu na jaře, budu moct konečně darovat krev a přidat se ke všem ostatním dárcům," překvapila Chlebovská.

"Odhodlala jsem se už v loni, tehdy mi to ale kvůli práci nevyšlo. Tentokrát jsem se už tedy moc odhodlávat nemusela, byla jsem rozhodnutá. Vždyť dárců krve není nikdy dost," dodala uvědomělá kráska, která v poslední době září coby sportovní reportérka na Prima Cool.

Mezi úspěšnými dárci, kteří pomohli dobré věci, nechyběli pravidelné dárkyně krve Hana Věrná a Eva Čerešňáková nebo zpěvák Braňo Polák.

Foto: Archiv