Protože dobře vědí, že v případě rakoviny si nikdo z nás nemůže být storpocentně jistý, zapojily se dívky z České Miss do podpory Českého dne proti rakovině.

"Jsem ráda, že mohu být součástí pomoci druhým. Kytičky se prodávaly téměř samy. Jeden pán si jich koupil 14, někteří nám za kytičku dali rovnou sto korun," pochvalovala si Česká Miss 2014 Gabriela Franková.

"Je to skvělá akce, lidé v ni mají důvěru, a proto je tak úspěšná. S rakovinou jsem se bohužel setkala v blízké rodině a je důležité, aby se lidé věnovali prevenci, pokud ta možnost je," dodala.

"Když jsem oslovila jednu starší milou dámu jestli si nechce zakoupit kytičku. Ona mi následně odpověděla, že moc ráda, že ona už svůj boj vyhrála. Že to má vše cenu. V tu chvíli mě zamrazilo a zároveň něco zahřálo a potěšilo u srdce," připojila svůj zážitek Česká Miss World 2014 Tereza Skoumalová.

"S rakovinou v mém okolí bohužel zkušenost mám a už proto nad takovou pomocí vůbec neváhám a jsem naopak ráda, že můžu alespoň nějak přispět," svěřila se loňská královna krásy Gábina Kratochvílová.

Foto: Herminapress.cz