Že je účast v České Miss skvělý odrazový můstek, se už přesvědčila nejedna kráska. I historicky první královna krásy soutěže z roku 2005 Kateřina Smejkalová (30) by mohla vyprávět.

Když se ona i další vítězky sešly na nedávné tiskové konferenci, bylo na první pohled jasné, že diváci i porota vybrali správně. Všechny totiž s léty dozrály a zkrásněly.

"Byla to pro mě výborná zkušenost, příležitost poznat mnoho milých a zajímavých lidí," nechala se slyšet Smejkalová, která po rozchodu s dlouholetým přítelem Radkem Krásným přesídlila z Kanady zpátky do Prahy.

Neměnila by ani Jitka Nováčková (21), která se po svém zvolení chvíli hledala, přibrala nějaké to kilo a často byla terčem kritiky za příliš ženskou postavou. Díky cvičení, vhodné živosprávě a cenným radám stylistů se z ní ale rychle stala žena vamp!

To Eliška Bučková (24) měla opačný problém. Hubnutí a štíhlá postava se pro ni staly posedlostí a jeden čas se dokonce potýkala s anorexií. Vše se ale v dobré obrátilo a uhrančivá kráska se pomalu, ale jistě vrací do formy.

Eliška Bučková

"Když se ohlédnu za devíti ročníky a vidím, jak si v životě vedou dívky, které prošly soutěží, vím, že se nám daří naplňovat poslání České Miss," pochvalovala si ředitelka soutěže Michaela Maláčová.

Jitka Nováčková

"Jaká bude 10. Česká Miss? Věřím, že to opět bude zajímavá osobnost, které soutěž otevře dveře k mnoha příležitostem," dodala.

Kateřina Smejkalová

Foto: Herminapress.cz