Dokonalá manikúra je tuto sezónu nezbytností. Poradíme vám, s jakými triky letos oslníte, aniž byste nad úpravou nehtů strávila své mládí…

Lakování je hotová věda. Ještě než s ním začnete, je potřeba nehet odmastit šetrným odlakovačem, i když na něm právě nemáte žádný lak. Mastná místa mohou způsobit předčasné loupání, protože barva nepřilne tak, jak byste chtěla. Poté naneste kvalitní podlak (base coat), jenž zamezí nežádoucí pigmentaci nehtu a také poslouží jako podkladová báze.

Perfektní provedení Teprve pak přichází na řadu samotné lakování. Barvu nanášejte vždy ve dvou tenoučkých vrstvách. Dejte si také záležet na tom, abyste nepřetahovala ke krajům nehtu na spodní kůžičku nehtového lůžka. Když vám i přes veškerou opatrnost ujede ruka, nic se neděje, sáhněte po speciálním korekčním peru, které veškeré nedokonalosti vyzmizíkuje. Aplikaci laku vám velmi usnadní větší ploše střižený štěteček. Pracuje se s ním rychle a navíc umí lak nanést za sekundu a krásně rovnoměrně. Asi největší úslalí lakování je bezesporu doba schnutí. Nepospíchejte, klidně si počkejte i čtvrt hodiny, protože není nic horšího, než nechtěné rozmazání! Nakonec přidejte nadlak (top coat) pro delší výdrž a lesk.

Trendy vychytávky Máte-li chuť s manikúrou trošku experimentovat, máte tuto sezónu zelenou, protože mezi jarními a letními novinkami najdete spoustu dekorativních vychytávek.  Velkým hitem jsou pestrobarevné a vzorované samolepky na nehty, dále pak oboustranné laky obsahující hned dva odstíny v jednom balení. Žhavou novinkou je takzvaný svlékací lak, který nemusíte vůbec odstraňovat odlakovačem, prostě jej jednoduše sloupnete. Pokud si lámete hlavu s tím, jaký odstín pro jaro a léto zvolit, radíme vybírat mezi pestrými barvami jako je zelená, žlutá, oranžová a tyrkysová!

 

Foto: Archiv