Herec Kryštof Hádek (32) má na svém kontě celou řadu rolí nejen ve filmech, ale televizních inscenacích a v divadle. V detektivce si ale prý zahrál poprvé.

"Seriál Clona je trošku netypická detektivka. Já sice přes tenhle žánr nejsem expert, ale kriminální případy se dost prolínají s běžným životem hlavního hrdiny. Mně se scénář zalíbil okamžitě," pochvaloval si Hádek, který dal na čas vale večírkům a viditelně zhubnul a prokouknul.

"Všechny příběhy jsou sice fikce, ale ne tolik vzdálená od reality. Důležitá pro mne byla i osoba režiséra, kterým je Tomáš Řehořek. S ním jsem si byl jistý, že to nebude jen tuctový seriál," vysvětlil talentovaný herec, který si nezahraje detektiva, ale policejního fotografa.

Clona má sedm dílů, vznikal sedmdesát natáčecích dnů, při nichž všichni aktéři vystřídali přes sto lokací, celkem si v něm zahraje 110 herců a také třeba padesátka aut, pětadevadesát kaskadérů a na pět stovek komparzistů.

Kromě Kryštofa Hádka se v hlavních rolích nového seriálu České televize už 28. dubna představí i Viktor Preiss, Vica Kerekes, Rostislav Novák a David Novotný.