Udělejte si chvíli čas na sebe a nakrmte pro změnu svou duši. Máme pro vás zajímavou knihu, originální výstavu a strhující film inspirovaný ruským klasickým románem. 

DVD, Blue-Ray: Anna Karenina

538165

Keira Knighley, Jude Law, Matthew Macfadyen v milostném trojúhelníku z pera klasika ruské literatury Lva Nikolajeviče Tolstého. Anna Karenina a Vronski nechtějí nic, než se milovat… ale v carském Rusku ve druhé polovině devatenáctého století jaksi chybí tolerance a něco takového nemůže být trpěno. Román byl zfilmován už mnohokrát, poprvé už v roce 1914! Vy si za dubnových stále chladných večerů můžete dopřát poslední, britskou verzi.

KNIHA: Recepty z farmářského trhu

kucharka

Vařte po farmářsku! První díl kuchařky Recepty z farmářského trhu z pera Hany Michopulu se věnoval podzimnímu a zimnímu období, přichází jaro, a tak pro vás máme díl druhý. Najdete v něm recepty na dobrá domácí jídla ze surovin, která nakoupíte na trzích na jaře a v létě, ať jsou to polévky, rychlá jídla, víkendové dobroty a nechybí ani řada receptů na pečení. Všechny recepty spojuje použití čerstvého ovoce a zeleniny českých farmářů.

VÝSTAVA: Dokonalost v Prostoru

Katarína Morháčová, Men I Want To Fuck BS 11. 4. 2013 – 5. 6. 2013

Prádelna Bohnice ukáže, co to je (ne)Dokonalost! V atypickém výstavním prostoru se setkávají tři významné slovenské umělkyně: držitelka Ceny Oskára Čepana Mira Gáberová, Kata Macha a Katarína Poliačiková. Motto výstavy je: „Chceme být lepší, hezčí, šikovnější, méně v depresi a více spokojené. Diktát současné doby zní: buďte dokonalými ženami, partnerkami, matkami. Ve skutečnosti nestíháme, jsem nejisté, neklidné, zoufalé a bez iluzí, nadále však toužíme po ocenění, lepším životě, spokojenosti.“ objasňuje kurátorka výstavy Zuzana Jakalová a ptá se: „Není selhávání naopak pocit, který nás pohání a pomáhá nám najít cestu k úspěchu, k dokonalosti?“ Umělkyně osobitým způsobem komentují vlastní selhání v odlišných životních situacích z různých úhlů pohledu, ať už se jedná o deníkové zápisky z příprav výstavy, o nahodilé seznamy úkolů, složky s nikdy nevyužitými nápady či rozpracovanými díly, anebo o videa a fotografie. Také doprovodný program výstavy, jenž reaguje na téma sisyfovského úsilí hledání úspěchu a dokonalosti, se bude skládat ze série živých workshopů aktuálních forem sebedisciplíny: time managementu a koučinku, kurzů punkového podnikání či prokrastinace. www.pradelnabohnice.cz

Foto: Bontonfilm a archiv