Asi před třemi či čtyřmi lety mne strašlivě pobavil film v Karlových Varech Kurz negativního myšlení. Je to černá komedie a její režisér má teď v kinech další dílo Detektiv Dawn. Tehdy (před třemi, čtyřmi lety) mne komická pochmurnost filmu inspirovala k nápadu, který dozrál až dnes: někteří lidé, když jsou smutní, potřebují se ze smutku buď vypovídat, nebo vypsat.

A právě k tomu jim dám příležitost a vyzvu je, aby psali, co je tíží, aby psali, po čem touží, aby psali, když je někdo opustí, aby psali, když nevědí co si počít… Psaní je totiž uvolňující, psaní pomáhá, psaní osvěžuje, tříbí smysly, bičuje mozek a nese vás do světa, kde vše může být přesně takové, jak byste si to přáli. Notabene jsem přesvědčená, že stejně jako platí přísloví „Co Čech, to muzikant“, tak může platit i formulace „Co Čech, to Božena Němcová“. Protože tak, jako každý Čech umí zpívat, tak skoro každý se chce stát spisovatelem. A proč ne?!

Ale… občas se něco opravdu nedá přečíst, autor totiž neovládá nejjednodušší pravidla literárního zpracování, a tak, protože už dlouho píšu, a protože časopis Glanc stále potřebuje spolupracovat s šikovnými redaktory, a protože učím na vyšší odborné škole Michael film a reklamu, tak jsem se rozhodla, že vám nabídnu certifikované Kurzy tvůrčího psaní. Jsou pro všechny ty, co se chtějí stát spisovateli, redaktory a scénáristy. Pro všechny, kteří si myslí, že by si jejich díla měli přečíst i ostatní, pro všechny ty z vás, kteří nevíte, jak a kde se uplatnit. V tom všem vám mohu konkrétně pomoci. Kdo má zájem, ať si o bližší informace napíše do iGlancu, Glancu anebo na mail nataliepawlowska@gmail.com.

Moc se těším na vás, na vaše ambice, na váš zájem i na vaše budoucí články, knihy a scénáře.

Časopis Glanc (i iGlanc.cz samozřejmě) podporuje talenty a ví, že když si vychová super novináře, spisovatele a filmaře, že se mu nejen budou moc hodit, ale že bude mít ještě větší glanc.

PS: A proč budu učit právě já? Protože jsem napsala 22 knih, které přečetlo asi 2 000 000 čtenářů, založila jsem časopis Glanc, Story a Šťastný Jim, napsala jsem asi 40 televizních komedií a 5 celovečerních filmů (např. Vrať se do hrobu nebo Díky za každé nové ráno, který získal Českého lva a byl nominován na Oskara) Mám školu s odborným vzděláním a ráda píšu i čtu! Howgh!

Pište!