Příjemná restaurace ležící v tiché Kateřinské ulici v Praze 2 ve vás vyvolá určitou představu již svým jménem – U Emy Destinnové. Nachází se v domě, kde se slavná operní diva narodila, a má s ní společnou nejen eleganci starých časů, ale především světovost. Při naší návštěvě totiž většinu hostů tvořili cizinci.

Říkala jsem si, jak do tohoto poměrně stranou ležícího podniku najdou cestu. Náhodní turisté to zcela jistě nejsou, a tak jsem pojala podezření, jestli tahle hospůdka není v nějakém cizojazyčném průvodci. Anebo si Steven Trumpfheller, její americký majitel a šéfkuchař v jedné osobě, mezi bývalými krajany získal příznivce, kteří se o dobré kuchyni U Emy Destinnové vzájemně informují? Nebylo by divu, protože všechny pokrmy, které jsme tu ochutnali, byly znamenité. Nepřekvapí tedy ani informace, že byla tahle restaurace již dvakrát vyhlášena nejlepší restaurací na Prague Food Festivalu. Základ zdejší kuchyně tvoří francouzsko-italská fusion cuisine, kterou si Steven po svém dotváří a obohacuje o nové způsoby použití surovin. Hraje si s přísadami, aby vytvořil nápadité, zároveň ale jednoduché a chuťově harmonické pokrmy, které tak dostávají zajímavý šmrnc. Čerstvé ryby a plody moře se tu střídají s hovězími nebo jeleními steaky a nechybějí ani zeleninová jídla, jež nezapřou svůj středomořský původ.

morsky das

Zadáno pro gurmety My jsme tu ochutnali (mimo jiné) skvěle připraveného mořského ďasa s artičokovo-šafránovým aioli a jelení svíčkovou v pistáciové krustě s redukcí z brusinek, černého pepře a šalvěje – a to byl úžasný labužnický zážitek! Ale určitě si tu dejte také hovězí. „Ema Destinnová“ jako první pražská restaurace totiž získala certifikát prodejce hovězího masa Black Angus z produkce Greater Omaha Packing, jednoho z nejlepších zpracovatelů toho nejkvalitnějšího hovězího masa v USA s devadesátiletou tradicí a samozřejmě zde steaky z tohoto masa připravují.

IMG_8197

Přestože jsme spořádali celkem sedm chodů a trochu jsme se cestou domů „valili“, musím uznat, že jednotlivé pokrmy byly celkem lehké a doplněné domácím pečivem, do kterého určitě přidávají olej, protože bylo krásně vláčné. Zdejší kuchyně si zakládá na čerstvosti surovin, proto jsou v nabídce také jídla podle sezony. Denně se navíc menu rozšiřuje o několik specialit dle sezóny a nabídky čerstvých surovin na trhu, v zimě si hosté vyberou i ze širší nabídky polévek pro zahřátí. Pro ty, kdo rádi zkoušejí různé chutě, je zde k dispozici čtyřchodové degustační menu z ryb a plodů moře. Za zmínku stojí rovněž vinný lístek, kde najdete dokonce i slovenské víno. A neodcházejte, aniž byste si objednali Stevenův vynikající chessecake!

jehneci tataracek s konakem

Romantika ve dvou… Posezení zde vám zpříjemní praskající polena v krbu a odbíjení hodin ze starých pendlovek nad klavírem, ke kterému ve středu a čtvrtek večer usedá pianista Milan Jermář. Poslouchat ho můžete nejen při posezení u stolu, ale také v pohodlných křeslech. K dalším zážitkům patří například flambování nebo Chef's table, kdy šéfkuchař připraví celé menu přímo před vašima očima u stolu. To si ale musíte předem objednat. Ale proč ne, tohle vám hned tak někde nenabídnou. Tak nashledanou u Emy!

Foto: Archiv