Není nad to si zajít do divadla a od srdce se zasmát. Francouzská konverzační komedie Jo, není to jednoduché z dílny Jean-Clauda Islerta v režii Petra Hrušky o tom, jak může dopadnout doučování matematiky pod peřinou, vás zaručeně pobaví!

Postarší profesor se zaplete se svojí žačkou – která je mladší než si původně myslel. Rád by se s ní rozešel, Sylvie by radši pod čepec. Ale skutečně přemýšlí pan profesor o rozchodu? Jeho zrak na ní zálibně spočine pokaždé, když kolem něho polonahá projde. Do děje vstupuje jeho exmanželka, která pobouřeně vypráví o tom, kterak se dcera přátel zapletla – s kým? Se starcem! Hádejte, koho má na mysli! Brzy se dozvídáme, že dcera této dvojice má taky známost, která není nejmladší, ovšem co je třiatřicet proti padesáti, že?

2295b

Jak je v podobných komediích zvykem, dochází k záměně postav a z toho plynoucích vtipných situacích, které skvěle zvládají jak Jiří Langmajer, tak Adéla Gondíková v rolích ústřední dvojice. Pozadu za nimi nezůstává ani Monika Timková v roli (svedené, nebo svádějící?) Sylvie či David Punčochář a Karolína Krejčová jako nesourodý pár mladé dívky a muže v Kristových letech. Atmosféře skvěle nahrávají i kostýmy;  vidět Jiřího Langmajera v trenýrkách se srdíčky či v pyžamu je skutečně zážitek!

Jak to nakonec dopadne? No, nebude to jednoduché, to mi věřte!

Hraje Divadla Palace

Foto: Archiv divadla