Pokud jste alespoň trochu aktivní ve světě sociálních médií, jistě vám neunikla podivná mánie, která se rozjela ve světě českých i zahraničních celebrit. Vzájemně se hecují, vylévají na sebe kýble ledové vody a ještě se u toho natáčejí. Nejde jen o kratochvíli letošního léta, ba naopak, celá akce má daleko hlubší význam.

Veřejná exibice spojená s ledovou sprchou má zvýšit povědomí o neurologickém onemocnění zvaném Amyotrofická laterální skleróza, při kterém postupně dochází k atrofii svalů, mozek není schopen je ovládat a člověk nakonec zůstává doslova paralyzovaný při zachování všech mentálních schopností.

Hra s kyblíkem má jednoduchá pravidla: dotyčný se polije ledovou vodou a vyzve ve videu další osobnosti, aby učinili totéž během 24 hodin a (nebo) přispěli na pacienty trpící ALS.

FRH_3554

Ledovou sprchu už si dal kde kdo. Karel Voříšek dokonce výzvu splnil hned v živém vysílání. Následovala ho Ivana Gottová a Petr Vágner ve VIP zprávách, pozadu nezůstala ani Lucie Vondráčková, Pepa Vojtek nebo Jaromír Jágr.

FRH_3534

Hra s kyblíkem vody je populární po celém světě. Zúčastnila se jí už například Gwen Stefani, Justin Bieber, Justin Timberlake, Oprah Winfrey, Bill Gates nebo Mark Zuckerberg. David Beckham na sebe dokonce vylil celý sud ledu a nominoval Leonarda DiCapria.

Iniciativu na podporu ALS podpořil i bývalý americký prezident George W. Bush nebo slavná šéfredaktorka amerického časopisu Vogue Anna Wintour. Do extrému zašla zpěvačka Shakira, když poslala ve svém videu výzvu papeži Františkovi! Uvidíme, zda se do charitativní kratochvíle zapojí i svatý muž Vatikánu.

Foto: Herminapress