Herečka Lenka Krobotová (37) se svým otcem, Miroslavem Krobotem pracuje v Dejvickém divadle už patnáct let. Oblíbený herec, který toho příliš nenamluví, natočil "načernalou" komedii Díra u Hanušovic, ve které si jeho dcera zahrála jednu z hlavních rolí. Pro oba to byla zajímavá a jak sami říkají, velmi milá zkušenost.

"Pracujeme spolu dlouho, takže ho při práci už dávno vnímám jinak než otce. Naštěstí se nám podařilo oddělit rodinné vazby, i když zpočátku jsem netušila, jestli to vůbec půjde. Táta je vynikající režisér, má smysl pro humor, nadhled a v sobě takový zvláštní klid. Díky těmto jeho vlastnostem jsem se dokázala uvolnit, soustředit se a pracovat jako všichni ostatní," svěřila se Lenka Krobotová.

Natáčení probíhalo na Jesenicku, odkud Miroslav Krobot pochází. "Máme tam chalupu, příbuzné, kamarády, takže tam trávíme docela dost času. Je to krásný, svérazný kraj, ráda se tam vracím," dodala herečka. "Vidět se s celým souborem při tak pěkné práci o prázdninách uprostřed přírody byl hezký bonus."

Lenka se rozpovídala také o svém manželovi i jejich dvou synech a prozradila, že měla divoké mládí. Velký rozhovor s ní najdete v aktuálním čísle časopisu Glanc, které je právě v prodeji.

Foto: Benedikt Renč