Už za týden se v pražském areálu Žluté lázně opět rozsvítí promítací plátno. Přímo na travnaté pláži na břehu Vltavy budete moci lenošit na lehátkách a při tom sledovat italské filmy.

Pravou italskou atmosféru navodí podávaný drink a netradiční sezení v lehátkách, na dekách i sedacích pytlích. Aperol Spritz kino u Vltavy nabídne osm italských filmových skvostů, a to jak pro milovníky současných snímků, tak pro obdivovatele zlaté éry italského filmu.

Již 10. června prožijí návštěvníci prostřednictvím legendárního, 60 let starého snímku romantické Prázdniny v Římě s Audrey Hepburnovou a Gregory Peckem. Každé další úterý si pak vychutnají jižanský temperament prostřednictvím klasických filmů, jako jsou hořkosladký Život je krásný, úsměvná Dostihová horečka nebo komický Život velkoměsta. Nejen znalce současné kinematografie potěší projekce Velké nádhery režiséra Paola Sorrentina, která v letošním roce získala Oscara za nejlepší zahraniční film. Přehlídku italského umění na konci července uzavře slavný Felliniho snímek Ginger a Fred.

Letní kino otevře své brány každé úterý v podvečer od 10. června do 29. července. Promítání začne vždy kolem 21. hodiny v souvislosti se setměním. Vstup je zdarma.

Více info na www.zlutelazne.cz.

Foto: 123rf.com