Kosmetická redaktorka Monika otestovala během dovolené hned několik krášlicích novinek. Které se jí osvědčily nejvíce a proč? 

Hydratační sérum Hydra-Volume, Rexaline, prodává Sephora, info o ceně v obchodě

CMJN de base

Se značkou Rexaline jsem se seznámila až díky své práci – je to odborník v oblasti hydratace, o čemž jsem se sama přesvědčila.  K moři jsem si s sebou vzala kromě svého hydratačního krému i toto sérum, které zcela splnilo mé vysoké očekávání. Aplikovala jsem ho ráno i večer pod krém. Pleť je po něm nádherně vláčná, po vysušení ani stopy i přesto, že jsem kromě nutné odpolední siesty byla celý den venku. Díky základní složce – kyselině hyaluronové – navíc vypadá tvář viditelně mladší.

Ochranný sprej na opalování Photoderm MAX, SPF 30+, Bioderma, 400 ml, 749 Kč

Photoderm Family SPF 30 sprej 400ml.pdf

Co se týká krémové ochrany před sluncem, mám ráda praktické a funkční výrobky. I proto si mě získal tento sprej v rodinném balení. Díky dobře vymyšlenému dávkovači, se kterým se skvěle pracuje i ve chvíli, kdy máte mastné ruce, baví nepopulární krémování i moje dvě děti. Oceňuji, že krém se rychle vstřebá, dokonale chrání i synovu atopickou kůži a že je ho opravdu hodně – 400 ml vystačilo celé naší čtyřčlenné rodinně při intenzivním krémování několikrát za den na celý týden.

Sprej na vlasy Bamboo Beach Summer Sun Recovery Spray, Alterna, 125 ml, 745 Kč

alterna

Tento vyživující dvousložkový kondicionér patří do kategorie „after sun“ a jen díky němu nemám po dovolené u moře vysušenou hřívu bez lesku. Kdykoliv jsem se vrátila z pláže, umyla si vlasy a vysušila je ručníkem, nastříkala jsem na ně tento po kokosu vonící přípravek a pak už si jen vychutnávala báječný pocit z perfektně hydratovaných, pružných a lesklých vlasů. A ta vůně! Připomíná šťavnatý tropický koktejl.

Tělový olej ve spreji s květy plumérie a citronovou trávou, Avon, 150 ml, 229 Kč

avon

Novinka od Avonu inspirovaná relaxačními rituály z rajského ostrova Bali mě okouzlila. Překrásně totiž provoní tělo, zvýrazní opálení, zvláční kůži namáhanou sluncem a především po ní není pokožka vůbec mastná.

Kompaktní pudr SPF 15 Bronzing Powder Compact, Artdeco, 660 Kč

artdeco

U moře se příliš nelíčím, ale když už, tak sáhnu po osvědčené značce Artdeco. Letos jsem vyzkoušela jejich bronzingový pudr v překrásném balení. Má jemné decentní třpytky, umí krásně zvýraznit opálení a vydrží na pleti hodně dlouho. Má dokonce i SPF 15, takže pleť celkem obstojně chrání. Sympatické je i to, že neobsahuje žádné parabeny, ani minerální oleje a není parfémovaný. 660 Kč, www.artdecoshop.cz

Foto: Avon a archiv