Neuvěřitelných 50 let uplynulo od první klapky dnes již legendární komedie Limonádový Joe aneb Koňská opera. Ve stejnojmenném klubu jeho výročí oslavil i hlavní hrdina filmu Karel Fiala (88).

"Pistolník už dávno nejsem. Možná ještě tak před dvaceti, třiceti lety někde na pouti, ale teď už mé kolty vyhasly a visí někde na hřebíku. Ale když jsme točili Limonádového Joe, tak jsem si zastřílel i opravdovou pistolí s ostrými náboji," zavzpomínal herec.

"Samozřejmě, bylo to ve chvíli volna na střelnici a docela mne to tehdy bavilo," dodal Fiala, který spolu s další hvězdou snímku Květou Fialovou (85) nakrojil slavnostní dort. "Sladké můžu, už dávno k němu nepopíjím kolalokovu limonádu, ale červené víno. Tyhle dobroty totiž k sobě dobře pasují," vysvětlil nestárnoucí umělec.

"Neměla jsem tehdy moc volného času, hodně jsem hrála, ale zaujal mne scénář a pak hlavně obsazení a roli jsem s chutí vzala a s ještě větší chutí si i Tornádo Lou zahrála," pochvalovala si Fialová.

"V partě s Milošem Kopeckým, Rudolfem Deylem mladším, Bohušem Záhorským, Olinkou Schoberovou, Josefem Hlinomazem, Vladimírem Menšíkem či Waldemarem Matuškou jsem nechtěla chybět. A nezklamala jsem se, bylo to skvělé natáčení a stejně báječný byl i výsledek," dodala sympatická herečka.

Na úspěch filmu si přišli připít i Jiří Krampol s manželkou Hankou, kteří opět nezklamali a dorazili v modelech, které by směle mohly aspirovat na Halucinaci týdne. Radost jim to ani v nejmenších nezkazilo, oni to tak mají prostě rádi…

Foto: Herminapress.cz