Herečka Linda Rybová (37) tráví v kuchyni víc času, než by si leckdo myslel. Trojnásobná maminka vaří denně, a tak není divu, že se z ní stala velmi zdatná kuchařka.

"Vaření je pro mne občas vášeň, občas nutnost a nezbytnost. Mým parádním kuchařským výtvorem, po kterém se každý, kdo ho ochutnal, olizuje, je bylinková svíčková a pak také vegetariánské lasagne," pochvaluje si hvězda Cest domů.

"To ovšem neznamená, že nejsme masožravci, ale dopřáváme si všeho s mírou," prozradila Linda, která dodala, že jídlo bez bylinek si nedokáže představit.

I proto s nadšením kývla na nabídku moderovat nový pořad České televize s výmluvným názvem Herbář, v němž jí bude parťačkou kamarádka a herecká kolegyně Kateřina Winterová. "Bylinky používám často, protože chci být zdravá, chci mít zdravé děti a chci, aby byli zdraví i ostatní," dodala Rybová.

"Herbář je uváděn jako kuchařská show, kde se vaří z bylin a je o zdraví. Já bych to trošku obrátila a upravila. Podle mne jde spíše o magazín o zdraví, převlečený za kuchařskou show. Je úplně o něčem jiném, že podobné tradiční pořady, není agresivní, hrubý, ale pohodový a příjemný," vysvětlila Winterová.

rybova-winterova

Foto: Herminapress.cz