Lipno mají mnozí spojené především s létem, koupáním a cyklovýlety. V posledních letech však lipenský areál prošel překotnými změnami a stal se vyhledávanou zimní destinací.

Díky rozsáhlým službám zaměřeným na rodinnou dovolenou se dostal především do hledáčku rodičů. Přestože se rozsahem sjezdovek Lipno nevyrovná velkým areálům, ve službách je předčilo.

Pohoda na jihu Návštěvníky tu čeká 8 sjezdovek mírnější povahy v celkové délce 8280 metrů. Na vrchol lyžaře vyvezou tři moderní čtyřsedačkové lanovky a občerstvit se během dne mohou ve více jak 20 restauracích, kavárnách a bufetech. Nechybí skicrossové dráhy, snowpark či půjčovna. Letošní novinkou je navíc zážitkový slalom, na kterém si mohou poměřit své síly zdatní lyžaři či elektronický skipas, jenž návštěvníkům ušetří čekání ve frontách. O navození pohodové atmosféry se postarají pravidelně pořádané akce, jakými je například nedělní Vítání hostů ve stylu apré ski nebo sobotní odpoledne s lišákem Foxem pro děti.

lanovky (8)

Dokonalá péče o nejmenší Hlavní chloubou lyžařského areálu je však rozsáhlé instruktorské zázemí pro malé i velké, Foxpark kapitána Lipánka, který patří v České republice mezi vůbec největší. Přístup do něj je navíc zdarma. Foxpark a přidružený Skischool Lipno park zahrnují dvě výukové plochy, čtyři kobercové pojízdné pásy a mnohé interaktivní prvky pro děti. Na 120 školených instruktorů se postará jak o první lyžařské pokusy vašich ratolestí, tak o zdokonalení vašeho lyžařského stylu, ať už jste začátečník nebo pokročilý. Děti se učí techniku zábavnou formou a instruktoři vymýšlejí zajímavé hry, aby udržely jejich pozornost. S učením navíc pomáhají maskoti lyžařské školky, Lišák Fox a kapitán Lipánek.

IMG_3648

Slevy, kam se podíváš V Lipně jsou si dobře vědomi, že lyžování není levná záležitost, i proto se snaží návštěvníkům, kteří se pravidelně vracejí vycházet vstříc mnohými slevami. Jednou z nich je Lipenský žolík - při každém pátém nákupu celodenního skipasu získáte jeden navíc zdarma. Služby, za které byste si v jiných areálech připlatili, můžete na Lipně využívat zcela zdarma – parkoviště, skibus, Foxpark kapitána Lipánka či skicross. Zárukou zajímavých slev je také Lipno Card. Karta hosta zaručí slevy na skipasy, do půjčovny, ale také třeba na Stezku korunami stromů. Samozřejmostí jsou slevy pro seniory, hendikepované či děti do 6 let, kteří na Lipně lyžují za „dvacku“. Za tu ostatně může lyžovat i běžný návštěvník v případě, že v den nákupu slaví svátek či narozeniny, stačí se jen u pokladny přihlásit a předložit doklad potvrzující datum.

iSAM_3025

Nikdy nekončící zábava Ani mimo svah se nebudete nudit, stačí si jen vybrat. Ti, kteří by do svého programu uvítali pořádný přírodní zážitek, mohou vyrazit na Stezku korunami stromů, otevřenou po celý rok. Nadšenci do bruslí by určitě neměli opomenout známou bruslařskou dráhu na zamrzlé hladině lipenského jezera. Pokud toužíte po pořádné dávce adrenalinu, vyzkoušejte psí spřežení, a to včetně instruktáže. Ti, kteří by lyžování či bruslenírádi na chvíli vyměnili za „indoor“ aktivitu a chtěli si odpočinout od zimy, mohou vyrazit do Aquaworldu Lipno.

23

Foto: Archiv