Brněnský veletrh Motosalon tradičně ve čtvrtek zahájil motorkářskou sezonu. Na akci o dvou kolech samozřejmě nemohli chybět ani vášniví milovníci burácejících strojů, Jan Révai a Pavel Liška, nadšení motocestovatelé.

„Velkou roli hrály dva důležité faktory, které v Turecku logicky nebyly: jazyk, kterým se dorozumíme (já z ruštiny ještě maturoval) a alkohol, který Alláh Turkům zakázal,“ prozradil Liška detaily jejich dobrodružné cesty na Kavkaz.

Nechyběla ani moderátorka Eva Decastel, jež fandí motorkám už od mládí. „Mám krásně vypálenou jizvičku od horkého motoru z Londýna, kde jsem jako 14-ti letá byla na jazykovém pobytu. Zakoukala jsem se na motorku, až jsem se o jinou hezky lýtkem opřela – o horký výfuk. Dodnes je to vidět. A to mamka tvrdila, že než se vdám, tak se to zahojí!“ vzpomíná Eva.

Dalibor Gondík je nadšeným propagátorem bezpečnostních doplňků pro motorkáře, především těch, které učiní fanoušky jednostopých miláčku viditelnějšími. Snaží se k bezpečnému motorkářství vychovat i syna: „Posadil jsem našeho Theodora na čtyřkolku už v jeho asi třech letech, aby si začal vše osvojovat od malička neměl potom tendenci si třeba v pubertě “půjčit” mojí motorku se 150ti koňmi a tajně někde zlobit.“

Foto: Archiv