Ještě než předá pomyslné žezlo první dámy Ivaně Zemanové, stihla Livia Klausová navštívit letošní veletrhy STYL a KABO. Jak role manželky prezidenta ovlivnila její šatník? Co se na něm změní, až za pár týdnů její muž ve funkci prezidenta skončí?

„Kostýmků asi neubude, ty jsem nosila vždycky, ale už se těším, že si víckrát obléknu dlouhé kalhoty, které mám ráda. A zřejmě bude méně příležitostí pro velké večerní róby,“ uvedla s úsměvem. Pro budoucí první dámu má i cennou radu. „Aby byla svá a aby si podle svého naturelu zvolila nejen oblečení, ale i vše ostatní, co bude dělat. Jiná rada není, je to na ní,“ říká Klausová.

Na veletržním mole se denně vystřídalo několik módních přehlídek – prádla, dámské a pánské konfekce, doplňků i studentského designu. Svoji vůbec první retrospektivní přehlídku připravila návrhářka Klára Nademlýnská. Představila kolekci luxusních společenských a koktejlových šatů, v nichž se mimo jiné objevila i Miss Earth 2012 Tereza Fajksová. K nejzajímavějším šatům retrospektivní přehlídky patřily černé a bílé modely doplněné Swarovského komponenty.

„K těmto věcem mám hodně blízko,“ přiznává Klára Nademlýnská. „Jsou to modely z těžkého viskózového úpletu, který je někdy pošitý kovovými trubičkami a Swarovského kameny. A pak je tu moje další oblíbená věc, modely kombinované s krajkou. S tou ráda pracuji a  vždycky jednou za čas se v kolekcích ke krajce vracím,“ přiznala návrhářka, která do Brna přijela z Paříže, kde před pár dny hledala inspiraci pro příští módní sezónu jaro – léto 2014. Na letošním, v pořadí 41. ročníku veletrhů módy, představilo 266 vystavovatelů ze 14 zemí více než 500 módních značek.

 

Foto: Jiří Zach a Vladimír Zemánek