Západní svět se zamiloval do jógy, o tom nemůže být pochyb. V posledních letech se však začaly objevovat nové variace na tradiční indické šlechtění těla a ducha. Vznikla například jóga pro psy a jiná zvířátka, někteří praktikují jógu nazí nebo na vodě pomocí paddleboardů či si protahují tělo zavěšeni do vzduchu v síti. Voga ovšem předčila vše.

Voga představuje spojení klasických slunečních pozdravů prošpikovaných písničkami od Madonny a ideálně i jejími oblečky z devadesátých let. Vzpomínáte si na Madonnin hit Vogue? Když v rytmickém tempu pozdravíte s touto písní slunce, budete rozhodně in.

S nápadem přišla Juliet Murrell, bývalá módní návrhářka a filmová scénografka, nyní cvičitelka jógy, jež chtěla do své praxe vnést trochu zahřívacích kardio prvků.

Na hodině Vogy potkáte stylové holky v leopardích overalech, které "jógují" v rytmu klubových hitů. Murell totiž zastává názor, že ženy by němely cvičit v nehezkém oblečení. "I při sportu se musíte cítit skvěle. Pak se není třeba ani převlékat a můžete vyrazit rovnou na drink," vysvětlila Juliet.

Na podzim má průkopnice Vogy v plánu založit svůj Dům vogy na Ibize, v Paříži a New Yorku.

http://vimeo.com/105786570