Dubaj je prý v překladu „místo srazu“. Město potkávání. Střetávání kultur, architektury, umění a především obchodu. Ropa, automaty na zlato, konference o drahém kamenní, prostě moderní perská pohádka o ráji. A jak strávit v Dubaji volný čas? Zkuste zimní sporty!

Kdo by to byl řekl, že v poušti se může lyžovat. Existuje jen jedno místo na světě, kde se takové zázraky dějí. Ve městě Dubaj ve Spojených Arabských Emirátech naleznete podivuhodných zázraků hned několik. Lyžařské středisko, umělé ostrovy, nejvyšší mrakodrapy světa, neuvěřitelné množství obchodů se zlatem a luxus na každém rohu. Nad tímhle městem zkrátka mnohým zůstává rozum stát.

Ski_dubaj_6

Vezměte lyže a jedeme z kopce Pokud byste si chtěli v jeden den zalyžovat a vykoupat se v moři je pro vás Dubaj ta pravá dovolená. Metropole u Perského zálivu nabízí spousty vzrušujících aktivit, ale sjezdovka uprostřed obchodního domu patří rozhodně mezi ty nejbláznivější. V obchodním centru Mall of the Emirates se nachází sice celkem krátká, 400 metrů dlouhá sjezdovka, která má převýšení pouhých 60 metrů, vybavená sedačkovou lanovkou a spoustou umělého sněhu, na kterém můžete dovádět s celou rodinou.

Ski_dubaj_3

Ski Dubai pro všechny Ať už lyže nebo snowboard, Dubaj je připravena na cokoliv. Obojí si lze vypůjčit na místě, stejně jako bundu, kalhoty a helmu, které jsou zahrnuty v ceně vstupného. Jediné, co si musíte dobalit s sebou, je kulich a rukavice. Brát si do exotické Arábie zimní výbavu na lyžování, je sice trochu ulítlé, ale rozhodně nebudete litovat. Pocit lyžařského vybití v takovém prostředí je nezapomenutelný. Jen si představte: uvnitř je -5°C a venku leckdy i 50°C. Pokud s sebou máte malé děti, mohou si zadovádět na skluzavce, nebo na bobové dráze. Pokud rádi nakupujete, zaplaťte jim instruktora v lyžařské škole a máte o jejich i svou zábavu postaráno.

Ski_dubaj_4

Lyžovačka za super cenu Pokud jste se nápadem zimních radovánek v Dubaji inspirovali, ale bojíte se, že to bude příliš drahé, nezoufejte. Vstupné zahrnuje i komplet vybavení. Pro dospělého se vstupné do parku na bobovou dráhu a skluzavku vyšplhá na 120 dirhámů, což je asi 650 Kč. Děti pak platí 590 Kč. Za dvě hodiny lyžování utratíte 180 dirhámů – 960 Kč, děti 800 korun. Celodenní lístek už je o dost dražší, okolo 1600 Kč, ale málokdo za něj zaplatí. Dvě hodinky na sjezdovce většinou bohatě stačí.

Ski_dubaj_5

Jak výhodně cestovat? Nejprve potřebujete letenku do Dubaje, a pokud rádi šetříte a rádi srovnáváte ceny, rozhodně zkuste první československý elektronický srovnávač cen letenek, který funguje přes rok na našem trhu. Mobilní aplikace Tabletenky pro Apple a Android je schopna vám v několika vteřinách porovnat cenu letenek u osmi největších konkurenčních prodejců jednotlivých společností a nabízí i speciální akční lety. V aplikaci tedy zadáte, kam to bude, zmáčknete „porovnat ceny“ a čekáte, až se pravda ukáže. Nejlevnější letenky do Dubaje vás nyní vyjdou okolo 10 000 Kč s odchylkami podle typu aerolinky. V Dubaji na letišti pak nastoupíte na červenou linku metra, která vás doveze přímo na zastávku Mall of the Emirates, kde už můžete skočit na lanovku a hurá na lyže.

Foto: Archiv