Jeden pohled dokáže prozradit víc, než spousta slov. V očích se odráží únava i radost, smutek i štěstí. Jak co nejlépe pečovat o oční okolí a jak se nalíčit, abyste byly ještě krásnější? 

Alfou a omegou kosmetické péče je především důkladné odličování. Nezapomínejte na něj ani ráno, ani večer a kolem očí postupujte velmi jemně, protože pokožka je v těchto partiích velmi tenká a tím pádem choulostivá. Zkrátka – pokud se dobře neodlíčíte, nepomůže vám ani ten nejluxusnější oční krém, protože nebude mít šanci do pokožky proniknout.

Glancovní tip: Přípravek na péči o oční okolí se nevtírá, ale vklepává. Touto technikou oddálíte předčasný vznik vrásek.

Zkuste například sérum na okolí očí a řasy pro rozjasněný pohled Liftactiv od Vichy (725 Kč).

vichy

Dokonalá iluze

Pokud se naučíte pár triků, jak ovlivnit vzdálenost, hloubku a vzhled očí, máte šanci se přiblížit ideálnímu mandlovému tvaru.

Oči blízko sebe: Vyhýbejte se tmavým očním stínům ve vnitřním koutku oka a zvolte nějaký světlý, například perleťový. Ten oči umí na první pohled oddálit.

Oči daleko od sebe: Optického přiblížení dosáhnete tak, že na vnitřní část očních víček nanesete tmavší odstín. Zbytek očí vystínujte světlejším tónem.

Příliš malé oči: Na pohyblivou část víček nanášejte pouze světlé stíny. Tmavé by vám oči ještě více zmenšily, stejně jako tekuté oční linky. Těsně pod obočí naneste světlý odstín, tím dosáhnete rozzářeného vzhledu.

Příliš velké oči: Jsou všeobecně považovány za krásné, ale pokud máte příliš výrazné horní víčko, může to být spíše na škodu. Buď sáhněte po očních linkách, nebo si těsně u řas nanášejte tmavší odstíny. Optický efekt bude dokonalý.

Glancovní tip: Nejlepšího efektu při líčení dosáhnete použitím paletky očních stínů. Ta je vždy navržena tak, aby spolu jednotlivé odstíny ideálně ladily.

Vyzkoušejte třeba paletku očních stínů Quatro od Avonu (229 Kč).

Oční stíny Quatro-Unrestrained

Smažte nedokonalosti

Jaký je nejlepší zmizík na únavu? Kouzelná hůlka v podobě dokonalého korektoru! Je na vás, zda si vyberete provedení se štětečkem, tuhou verzi, nebo tekutou, záleží na tom, s jakou konzistencí se vám lépe pracuje. Korektor se nanáší na vnitřní stranu spodního víčka a rozetře se doztracena. Některé druhy v sobě mají i velmi jemné třpytivé částečky, které odráží světlo, čímž se dosáhne ještě většího efektu rozjasnění. Korektor začněte těsně nanášet pod vnitřním koutkem oka, krásně se tak otevře váš pohled. Stačí nanést ho do poloviny partie pod okem. Na vnější koutky už si korektor neaplikujte, zbytečně by vám zvýraznil vrásky. Začněte s velmi malým množstvím a spíš ho postupně přidávejte.

Glancovní tip: Kromě optických maskovacích manévrů můžete oči osvěžit a rozzářit i kosmetickou péčí „navíc“ v podobě různých očních masek (prodává například značka Eisenberg v parfumerii Sephora), nebo osvěžujícího chladivého roll-onu (např. Olay Regenerist, prodává Fann).

Skvělý je korektor Lumi Magique od L‘Oréal Paris (269,90 Kč)

lumi-magique-concealer-1

Foto: 123rf.com a archiv