Stále nemůžete najít ten správný make-up, který by perfektně splynul s vaší pletí? Možná potřebujete pouze vyzkoušet jinou konzistenci, než právě máte v kosmetické taštičce. Existuje jich totiž mnoho a každé pleti sedí něco úplně jiného!

Tyčinka: Max Factor Panstick, 253 Kč

Max-Factor-Panstik-Cool-Copper-339

Vysoce krycí tyčinka v praktickém vysunovacím balení patří mezi základní výbavu všech profesionálních maskérů. Má velmi sytou konzistenci a dokáže perfektně zakrýt nejen pigmentové skvrny, ale i tetování. Její využití je široké, protože nahradí i korektor. Můžete ji nanášet buď štětcem, prsty nebo přímo na kůži (tím dosáhnete nejvyššího stupně krytí). Ve svém sortimentu má make-up v tyčince kromě Max Factor také Bobbi Brown, Shiseido nebo Make Up For Ever.

 

Tekutý: Bourjois Healthy Mix Foundation, 399 Kč

fond_de_teint_healthy_mix

Tekuté make-upy jsou nejprodávanější a nejoblíbenější, zkušenost s ním máme asi všechny. Existuje jich nepřeberné množství druhů s různě intenzivním krytím a benefity. Trendem posledních let je však přirozený, lehce projasněný look a složení obohacené o výživné a ochranné látky. Tohle vše nabízí právě Healthy Mix Foundation od Bourjois. Má velmi příjemnou lehkou texturu, obsahuje výtažky z ovoce a dodá pleti přirozeně zdravý vzhled.

 

Minerální make-up: Bobbi Brown Skin Foundation Mineral Makeup SPF 15, 990 Kč

bobbi-brown-mineral-makeup

Pokud nemáte ráda efekt „nátěru“ a chcete nechat kůži její přirozený vzhled, bude pro vás ideální minerální makeup, který vypadá jako sypký pudr. Nanáší se speciálním štětcem krouživými pohyby a vytvoří na pleti dokonale sjednocující krycí efekt. Kůže však vypadá jakoby byla zcela nahá. Jelikož obsahuje přírodní minerální pigmenty, nedráždí a hodí se i pro ženy s velmi citlivou pletí. Doporučuje se také po dermato- kosmetických zákrocích.

 

Kompaktní: Clarins Paris Everlasting Compact Foundation SPF 15, 870 Kč

3 OCT Clarins Everlasting Compact Foundation SPF15 $60.00

Výhoda kompaktního make-upu je bezesporu v tom, že jej můžete použít kdykoliv během dne, má v sobě zabudované zrcátko i aplikátor. V nabídce jej má již skoro každá kosmetická firma. Náš oblíbený je však Everlasting Compact Foundation od Clarins, protože na pleti působí velmi přirozeně a dá se díky němu regulovat míra krytí, které právě potřebujete. Ultra hebká, hedvábná wet & dry pudrová textura totiž umožňuje aplikaci na sucho (mírné krytí) a namokro (silné krytí). Tuto formu make-upu ocení zejména ženy se smíšenou a mastnou pletí. Skvělý je také Superpowder Double Face Make-up od Clinique.

Foto: 123rf.com a archiv