Již tento týden se v Sokolovně v pražských Průhonicích uskuteční třetí ročník 24 hodinového Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS).

Akce bude slavnostně zahájena v pátek 7.3. v 17.00 a poběží nepřetržitě do soboty 8.3. do 18.00. Maraton je organizován Nadačním fondem IMPULS, který jako jediný v České republice podporuje léčbu pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Jako v minulých letech i letos akci svojí aktivní účastí podpoří například herci Jan Čenský a Tereza Brodská či zpěvačka Hana Robinson. Moderuje Miroslav Hrabě.

MaRS je 24 hodinový maraton, během kterého cvičí pacienti s roztroušenou sklerózou. Jednotlivé týmy se střídají po hodině v posilovně při kruhovém cvičení. Projekt iniciovali v roce 2012 samotní pacienti, kteří cvičí spolu s rodinnými příslušníky, přáteli, fyzioterapeuty, lékaři a známými osobnostmi – letos se vedle zmíněných připojí také trenér a bývalý fotbalista Ivan Hašek či basketbalisté Pavel Miloš a Ilona Burgrová. Poprvé se do maratonu zapojí i firemní týmy, které svým startovným podpoří výtěžek akce. Celá částka každého jednotlivého přispěvatele půjde na úhradu rehabilitace pacientů s roztroušenou sklerózou.

Maraton MaRS 02

Finanční výtěžek maratonu bude využit k nákupu rehabilitačních pomůcek pro pacienty s RS. Přijďte podpořit MaRS a podpoříte tak nemocné s RS! Svou pomoc můžete uskutečnit i prostřednictvím dárcovské SMS, kterou stačí zaslat na tel. číslo 87777 ve tvaru DMSmezeraIMPULS. Cena jedné DMS je 30,-kč z nichž Nadační fond IMPULS obdrží 28,50 Kč.

Foto: Archiv