Náš nejlepší moderátor patří mezi zásadní tváře karlovarského festivalu. Program má opravdu nabitý, přesto si našel čas, aby přišel pozdravit kadeřnický tým v našem salonku, kam pravidelně chodí na úpravu vlasů. 

Během festivalu jste hodně vytížený. Dostanete se vůbec do kina? Jako každý rok zvládnu vidět pouze dva filmy – zahajovací a závěrečný. Protože závěrečný teprve bude, viděl jsem zatím jen Pěnu dní od Michela Gondryho.

Jak tento film hodnotíte? Je velmi zajímavý po výtvarné stránce. Kdybych byl režisérem, asi bych ho trochu prostříhal, protože je na můj vkus poněkud rozvleklý. Radit takovému ostřílenému filmovému matadorovi, jako je Gondry, který udělal tolik úžasných klipů, to bych si vlastně netroufl. Proto jsem během promítání jen spořádaně seděl a vydržel do konce.

Máte v průběhu festivalu nějaký svůj rituál? Držím si jen jeden. Když to aspoň trochu jde, jdu do sauny do Puppu. Je to zvláštní, protože saunování vlastně za normálních okolností nemám moc rád. Na karlovarském festivalu je to ale úplně jiná situace. Zjistil jsem totiž, že se mi po této proceduře skvěle spí. A protože je tady hodně hektický režim, kvalita spánku je pro mě zásadní. Proto si chodím zdřímnout vždy na hodinku během odpoledne. Pomáhá mi to dobít baterky a zbavit se stresu.

Vary jsou proslulé hlavě dlouhými večírky, kdy je obvykle opouštíte? Mám hranici, že vydržím maximálně do tří do rána. Každý den mě vždy čeká náročný program, takže potřebuji odpočívat.

Jste hudebník, hrál jste někdy i na karlovarském festivalu? Je hodně zvláštní, že za těch osmnáct let, co do Varů pravidelně jezdím, jsem zde nikdy nehrál. Vzácně se dostanu na některý z koncertů, které jsou součástí doprovodného programu. Letos jsem vyrazil aspoň na kousek vystoupení Vojty Dyka s jeho B- Side Bandem. Moc se mi líbilo. Trochu mě mrzí, že jsem včera prošvihl Čechomor, ale nedalo se nic dělat, ve stejné době jsem uváděl film Olivera Stonea.

Jaké bylo setkání s Johnem Travoltou? S mými kolegy jsme se shodli, že byl prostě úžasný. Byl nadprůměrně milý, vstřícný a dělal sám od sebe věci, které ani nemusel. S takovým přístupem se moc často nesetkáváme. Řekl bych, že si ho karlovarské publikum hodně zamilovalo a právem!

Foto: Herminapress