Stává se pomalu pravidlem, že hercům a zpěvákům je jejich práce "málo". Uznání, slávu a třeba i relaxaci proto hledají také v oblasti výtvarné. Do této skupiny se zařadil také Marek Vašut (53).

"Fotografování jako výtvarný směr dost dlouho opomíjel, chytlo mě to až při studiích na universitě v New Yorku. Později když přišel boom digitalizace, mě pak napadlo se snímky experimentovat," svěřil se Vašut na vernisáži svých děl.

"Tahle tvorba je protikladem mé herecké profese, cítím se v ní naprosto svobodný, nesvazují mě pokyny režiséra, scénář, je to pro mě hra. Když se to povede, můžu být maximálně spokojen, a když ne, i to je v pořádku," pochvaluje si Vašut, který v současné době září v seriálu Doktoři z Počátků.

30. 7. 2013. Vernisaz obrazu a fotografii herce Marka Vasuta. Marek Vasut.

"Není na světě člověk ten, aby se jeho dílo líbilo lidem všem. Mě na tom baví stoprocentní kontrola nad vznikem a konečnou podobou té věci," dodal s tím, že mezi jeho nejoblíbenější dílko patří fotoobraz Gotham City.

Kromě obrazů je Vašutovou velkou vášní také víno. I proto svůj velký den situoval do Wine Gallery Gröbovka. "Mám rád víno a preferuji to dobré. Můj otec je z Moravy a ten mě k tomu vždycky vedl," svěřil se herec, který svou vinnou zálibu zpeněžil také v reklamě pro jeden obchodní řetězec.

30. 7. 2013. Vernisaz obrazu a fotografii herce Marka Vasuta. Marek Vasut.

Foto: Herminapress.cz