Rodák z Banské Bystrice se úspěšně uplatnil na české muzikálové scéně. Není divu! Hlas jako zvon a velké charizma Mariána Vojtka (40)  už od začátku předurčovaly především k hlavním rolím. Nejen o nich se na oslavě svých narozenin pro iGlanc.cz rozpovídal.

Mariáne, tohle asi nebude jediná oslava vašich narozenin. Kolik jich vlastně máte? No tak já už to slavím docela dlouho, dokonce jsem byl i na Slovensku, na horách. No počkejte, dneska máme 26. března a ještě jedu znovu na hory – to bude 2. dubna – takže celkem čtrnáct dní.

Významné životní jubileum, to svádí k bilancování. Máte to taky tak, nebo to naopak vůbec neřešíte? Moc nebilancuju. A když se mě někdo zeptá, tak řeknu, že se mám dobře, abych všechny naštval. Ale myslím, že ta bilance je pro mně dobrá, protože když jsem začínal, tak jsem neměl nic. Neměl jsem za sebou žádné role a teď jich mám, jak bych to řekl slovensky, neurekom, strašně moc. Jsem za to moc rád. Doufám, že přijdou další a další, které mě nakopnou. Na každé z nich se učím. Jsem moc rád, že dostávám hlavně ty velké, ale i těch malých si vážím. Když dělám třeba s panem Vladimírem Brabcem, tak mám pocit, jako bych byl třeba i ve sboru.

A co nějaká drahá polovička, rodina…? No, tak neříkám usadit se, protože usazený jsem. Mám dům, teďka jsem si objednal bazén, i kvůli sousedům. Řekl jsem si, že si ho pořídím, i kdybych měl živořit (smích).

Ale asi raději krytý, přece jenom máme konec března a venku je "malá Sibiř"…? Mám ho zatím odkrytý – dali mi ho za docela dobré peníze. Vedle mě bydlí Petr Kolář a ten má krytý. Řekl mi: Přijď ke mně, já ti řeknu jaké to má výhody a nevýhody. Takže jakmile začne bejt teplo a budem grilovat, vezmu hruškovici a on mě poučí o bazénu.

A ta drahá polovička? Stále máte kolem sebe hlavně kamarádky? Kamarádky a milenky (smích). Já ty holky kolem sebe nepředstavuju, mám ty ženský tak nějak jinak. Nestihl jsem se pořádně zamilovat. Ale vlastně ano, teď jsem někoho poznal, nicméně zatím to nechám, jak to dopadne…

Foto: Profimedia.cz