Zpěvačka Marie Rottrová (72) na zlatavý mok nedá dopustit. Pivo, které spolu s historickými a přírodními krásami naší zemi proslavilo ve světě, má v jejím životě nezastupitelné místo.

"Na pivo se vždycky těším v restauracích, kde si ho dávám místo polévky. Semtam ho do něčeho přidám, ale to spíš od oka," svěřila se na křtu kuchařky Markéty Hrubešové, v níž oblíbený mok hraje prim.

"Recepty na pivu zatím neznám, spíš recepty k pivu. Ráda se nechám knížkou Rebelka inspirovat," nechala se slyšet Rottrová.

I ona z vlastní zkušenosti ví, jak snadno se dá zdánlivě neškodným nápojem přivést do stavu bez tíže. "Opila jsem se u přátel na Liberecku pivem desítkou. Pořád dolévali a večer hezky plynul, že mi to ani nepřišlo," zavzpomínala první dáma českého soulu.

"Mám doma krásnou starou kuchařku Marie Santnerové z období první republiky, podle které vařím. Dostala ji moje maminka jako svatební dar a předala mi ji. Jsou tam skvělé recepty a dá se říct, že jsou velmi moderní," dodala zpěvačka, která i díky ní září nejen na pódiu, ale i v kuchyni.

Foto: Herminapress.cz