Kdybyste chtěli potkat Markétu někde jinde než v práci (kde je stejně většinou od rána do večera), můžete ji najít třeba v Holmes Place, kam chodí na kickbox, v nové pražské restauraci Katr, která jí učarovala svým originálním konceptem, nebo v jejím rodném Písku, kde ráda relaxuje při procházkách historickým centrem.

Zaručeně ji poznáte podle toho, že má vždy úsměv na tváři a šíří kolem sebe pozitivní atmosféru. I když má velké srdce, nemyslete si, že byste ji mohli utáhnout na vařené nudli - na své spolupracovníky klade vysoké nároky a umí být nekompromisní.

V Glancu je dva roky. To, že se z něj za tu dobu stal nejčtenější lifestylový časopis pro ženy, nepovažuje pouze za svůj úspěch, ale za dílo celého Dream Teamu, jak sestavu redakce ráda nazývá. Při své práci čerpá ze zkušeností nasbíraných za dvanáct let působení v lifestylových i společenských magazínech, v knižním nakladatelství a při televizní tvorbě. Kromě toho se nedávno stala junior publisherkou časopisů Glanc a Gurmet.

Markéta se narodila v srpnu a jako správná Lvice je od přírody hravá, dravá a nebojácná. Miluje dobré jídlo, v dobré společnosti. Když jsem se snažila najít nějaké její neřesti, každý v redakci svraštil čelo a marně přemýšlel… Ale nakonec jsme přece jen něco našli: libuje si v nepořádku na pracovním stole a bývá nedochvilná.

S manželem Danielem vychovává sedmiletou dceru Kristinu Miu.

MINIROZHOVOR

Co je na tvé práci nejnáročnější? Asi fakt, že jsem neustále ve střehu - vypínám každý den až kolem půlnoci. Patří sem také lpění na kvalitě článků a pravdivosti informací, které publikujeme. Ctím přitom novinářskou etiku a zásady tzv. tiskového kodexu. A v neposlední řadě je náročné udržet zájem čtenářů a stabilitu prodaného nákladu. To je alfou a omegou každého časopisu.

Stojíš mimo jiné za úspěšnými projekty v rámci časopisu Glanc: Můj dětský sen, Každá jsme krásná, Glanc kolem světa… Kde bereš podobné nápady? Mám pár míst, kde mě napadají věci – třeba když jedu sama v autě, nebo sedím doma na terase u sklenky vína… Především mě ale inspirují lidé v mém okolí – fotografové, umělci, kreativci, celebrity a hlavně můj redakční tým. Časopis tvoříme společně.

Co podle tebe dělá Glanc Glancem? Specifický a inteligentní jazyk. Glanc má svůj vlastní smysl pro humor, kterým si dokáže získat čtenářky.

 

foto: Lenka Hatašová