Markéta Hrubešová, známá ze seriálu Cesty domů, se stala další ambasadorkou Avon Pochodu proti rakovině prsu a zařadila se tak vedle Simony Stašové nebo Moniky Absolonové.

Vstupenkou pro známý pochod, který projde Prahou letos už počtrnácté, je jako každoročně růžovofialová tunika z dílny návrhářky Táňy Kovaříkové. „Tričko se mi moc líbí, je pohodlné, z příjemného materiálu, s rafinovaným dekoltem. Tím, že tričko výstřih tak trochu má i nemá, bude slušet nejen anorektickým modelkám, ale i ženám, které mají větší prsa. Já nosím převážně černou a bílou barvu, ale mám v šatníku i pár kousků odstínu magenta,“ smála se Markéta.

Herečka se letos zapojila do kampaně na podporu boje proti rakovině prsu poprvé. „Jsem moc ráda, že i já můžu nějak pomoct. Prevence v boji s touto chorobou je nesmírně důležitá, když se na nemoc přijde včas, je velká naděje na záchranu. Zarazilo mě, když jsem se dozvěděla, že Pražačky chodí na preventivní prohlídky nejméně ze všech žen z celé republiky. Já sama mám s rakovinou, i když ne přímo s rakovinou prsu, zkušenost, protože tato choroba se dostala velmi blízko k mé rodině. Proto jsem zodpovědná a lékařskou prevenci nepodceňuju a přála bych si, aby byly stejně zodpovědné všechny ženy. Jak se říká v kampani, každá smrt je smutná, ale zbytečná je ještě smutnější,“ dodala Markéta Hrubešová.

Letošní Avon Pochod proti rakovině prsu se bude konat 14. června.