V rámci trochu netradičního cestopisného pořadu Ženy na cestách se s jeho průvodkyněmi, tentokrát Míšou a Zlatuší, podíváme do slunného Maroka.

Dámy přistanou v Marrákeši, nejživějším marockém městě, které je směsicí berberské minulosti a moderního životního stylu.  Orientačním bodem pro ně bude například minaret mešity Kutubia. Bohužel se do ní ale nepodívají, protože nevěřícím je sem vstup zakázán.

Navštíví tu také největší náměstí Jemaa El Fna, kde to žije ve dne v noci. Náměstí funguje jako velikánské tržiště, kde se dá koupit snad úplně všechno, od jídla přes oblečení až třeba po nové zuby. Vystupují tu také různí kejklíři, muzikanti a hazardéři.  Mnohem zajímavější je ale navštívit toto náměstí po setmění. Co nebo kdo tu Míšu k smrti vyděsí?

Obě cestovatelky navštíví také další významné marocké město – Fes, který se dělí na dvě části. Starý Fes tvoří spousta spletitých uliček, v nichž je pro turistu snadné se ztratit. Míša se Zlatuší se ale neztratí, projdou se jimi a navštíví i místní proslulé koželužny. Bude to chtít ale poněkud silný žaludek.

Na další cestě se podívají i do manufaktury na výrobu známého arganového oleje, který se hodně využívá v kosmetice. Podaří se jim po něm omládnout? Míša se Zlatuší se podívají nejen na památky a na to, jak místní Maročané pracují, ale zjistí také, jak běžně žijí, když je jeden místní muž pozve na návštěvu do své rodiny v přístavním městě Agadiru. Během putování Marokem toho ale uvidí mnohem víc. Například proslulé město Casablanca. Nadchne je stejně jako pulsující Marrákeš?

Dívejte se už tuto neděli 12. ledna v 18.00 hodin na Primě!

Foto: Archiv