Pokud vás trápí útlé boky i ramena a celý život toužíte po vosím pasu, nezoufejte! Můžete být nejkrásnější žena v okolí, stačí si jen osvojit několik triků a vědět, co vám sluší.

Charakteristika postavy typu diamant: Vyznačuje se menšími prsy, útlými rameny a větším bříškem bez pasu. Naopak boky jsou štíhlé stejně jako nohy. Občas se u toho typu mohou objevit nohy do X.

Co nosit: Jelikož nejproblematičtější částí je střed těla, zaměřte se na své přednosti. Těmi jsou prsa a štíhlé nohy. Bříško maskujte do volných tunik, vyzkoušet můžete i vrstvení, které jsem doporučovala v minulém díle ženám s typem postavy jablko. Vždy se snažte nosit výraznější výstřihy – véčko nebo hlubší ovál, upoutáte tak pozornost na dekolt a prodloužíte opticky celou postavu.  A jelikož ženskost vždy probudí šaty i vám jsem našla ty pravé. Volte takové, které jsou splývavé, v horní části obepnuté a s vyšší pasovou linií. Nebojte se ani sukní, zde sáhněte po úzké siluetě, jen pozor na výšku pasu. Ta by měla být vždy vyšší než boková. To samé platí i pro kalhoty.

Nikdy neoblékejte: Vše co zvýrazní vaše vystouplé bříško. Vyhněte se proto přiléhavým topům a košilím, nevhodné jsou i roláky.  Zapomeňte také na výrazné pásky v pase.

Celebrita: Martine Mccutcheon

 

20130513_205407

První díl seriálu o postavě typu hrušky, najdete zde. Druhý díl pro ty, které trápí velká prsa, najdete tady. Ženy s téměř ideální figurou (typ přesýpací hodiny) mají téměř vyhráno, přesto i pro ně máme pár rad. Ani typ jablko se nemusí trápit, čtěte, jak být sexy i s větším bříškem. Pokud máte chlapeckou figuru, máte napůl vyhráno.

 

Více o autorce:

veronika Sophistic

Veronika Benešová Úspěšná módní návrhářka vystudovala Ateliér textilní tvorby na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Během studií absolvovala několik stáží, v tuzemsku například u designérky Beáty Rajské a několik dalších v Německu a Rakousku. Každý rok pořádá módní přehlídky, věnuje se zakázkové tvorbě a vytváří originální oděvy v rámci své značky Sophistic by Veronika. Jedním z jejích fantastických výtvorů je například variabilní triko Amébis.

Foto: 123rf.com a archiv