Hollywoodský herec měl při převzetí Křišťálového glóbu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii vskutku originální projev. Cena samotná se mu zalíbila, vždy prý fantazíroval o nahé ženě, která drží velký míč. Víc svou myšlenku bohužel nerozvedl.

„Díky, to je taková věc, jakou jsem vždycky chtěl, taková fantazie, kterou jsem vždy měl, nahá žena držící míč,“ zahloubal se Gibson na pódiu a dodal: „Mám jet lag, ještě včera jsem byl 15000 km daleko… Jsem ohromen Karlovými Vary mile překvapen, jak je festival profesionální.“

Ačkoli je v jednom kuse obklopen ochrankou, rozdává úsměvy i podpisy ostošest. Při příletu na něj čekala na letišti skupinka asi pětadvaceti lidí, velký dav dychtivý spatřit slavného herce se mačkal později v odpoledních hodinách raději před Thermalem. A to jejich hvězda málem ani nepřijela! "Před odletem mě chytly zuby, musel jsem okamžitě na ambulanci. Festival v Karlových Varech bych si ale ujít nenechal," uklidnil všechny Gibson.

Loni festival oslnil John Travolta, těžko říci, jestli má Mel stejný úspěch. Reakce na jeho osobu byly v souvislosti s kauzou spojenou s jeho bývalou ruskou přítelkyní, kterou měl napadnout, trochu rozporuplné. Charisma herci však nelze upřít. A kdo ví, třeba ještě stihne přítomné oslnit. Dnes večer uvede v hotelu Thermal svůj film Apocalypto a v neděli už festival opustí.

Foto: Herminapress