Kultura, gastronomie, ale i příjemní lidé a moře. To všechno produkční Olgu Menzelovou (35) nalákalo na jih Evropy, kde s dcerou Aničkou čerpala síly na podzimní pracovní maraton.

"Španělsko mi bylo vždy velmi blízké. Domluvím se tu, sice s chybami, ale věřím, že už brzy i bez nich. Anička mi navíc zdařile sekunduje. Španělsky počítá, zná zvířata, umí si objednat zmrzlinu a mnohé další. Děti v tomto věku to mají s jazyky snadné," pochvaluje si hrdá maminka.

"Letos poprvé jsme si užily plavbu na katamaránu. Téměř týden se stal naším domovem. Anička byla zpočátku skvelý plavčík a posléze i kapitán. Houpání jí dělalo dobře, a to dokonce, na rozdíl ode mě, i v podpalubí během plavby," dodala Menzelová s tím, že dcera také výborně plave a jediné, z čeho má strach, jsou medúzy.

Zaměstnával je ale nejen vodní živel! "Pravidelně malujeme, děláme různá cvičení na vizuální pamět, jednoduchou matematiku, snažím se jí učit anglicky a navíc tady máme spoustu španělských přátel. Zkrátka my se nenudíme," usmívá se spokojeně Olga, která u moře na chvíli odhodila i horní díl plavek.

menzelova-dcera

"Do baru na pláži si ho ale beru. Na katamaránu jsou nezbytné ještě brýle, šnorchl a ploutve. Ty tedy do baru sundavám, a jinak si vystačím s bavlněnými letními šaty, džínovou minisukní a s několika tílky a tričky," říká úspěšná produkční a podnikatelka.

Jediné, na co si u moře dává pozor, jsou vlasy. "Slaná voda a sluníčko dává vlasům během léta pěkně zabrat. Ale já mám to štěstí, že mi moje kadeřnice Monika z Bomtonu vybrala přípravky, které zabraňují vysoušení a vyšisování vlasů. A musím říci, že jsou úžasné!" září Menzelová.

menzelova-plavky

Foto: Kipling a archiv Olgy Menzelové