Chcete-li se pobavit a zasmát, pak právě pro vás je komedie Miluji tě, ale… jako dělaná. Poprvé byla uvedena už před téměř dvaceti lety, kdy se jedna divačka v publiku neudržela a zvolala: „To je o mně!“ Jak by ne – téma vztahu muže a ženy se přece týká každého z nás.

V době, kdy si spousta divadel libuje v komplikovaných přepisech klasiků či v jejich zmodernizovaném pojetí, je lehký žánr vítaným zpestřením. Scéna si vystačí se dvěma židlemi či pohovkou anebo i s prázdným prostorem, samotná hra pak pracuje se čtyřmi herci, kteří se vystřídají v mnoha životních rolích. Určitě se poznáte alespoň v některé z nich: jako žena, toužící po seznámení s mužem svého života, žena unavená manželstvím či taková, pro kterou není nic nesnadné. Scénky jsou plné humoru a překvapivě v nich nechybí ani písničky, které posunují děj kupředu. V hlavních rolích se premiérově představila Daniela Šinkorová (kterou jindy alternuje Tereza Kostková), mladá Kateřina Šildová, Roman Vojtek a Lumír Olšovský.

Kateřina Šildová, poměrně neznámá herečka, byla skvělá, ale úplně největší výkon podal Roman Vojtek. Pravděpodobně málokdo tuší, že je skvělým komediálním hercem, jeho etuda unaveného manžela v domácích teplákách je nezapomenutelná! Inscenace má také velké plus v živé hudbě, o kterou se postarali herec a pianista Petr Vondráček a houslistka Anna Romanovská Fliegerová. A nemalou zásluhu na úspěchu představení má i režisér Antonín Procházka.

A malá poznámka na závěr: Pokud se nedostanete do Prahy, nezoufejte! Miluji tě, ale… je koncipováno i jako zájezdové představení, takže je možné, že zavítá i k vám!

Foto: divadlo Palace