Pro lidi bez domova je snad nejhorším ročním obdobím zima. Miroslav Etzler, hvězda seriálu Cesty domů, si kdysi sáhl až na dno, a tak ví, jak těžké je zůstat bez střechy nad hlavou. Spolu s Markétou Hrubešovou proto přišli věnovat zimní obnošené bundy a oblečení bezdomovcům do Armády spásy. 

„Já se do vás umím vcítit víc, než si myslíte. Zhruba před sedmnácti lety jsem se dostal do situace, kdy jsem krátce žil jako bezdomovec. Byl jsem bez prostředků, přišel jsem o rodinu, a protože už jsem neměl rodiče, neměl jsem za kým jít. Proto moc dobře vím, že stačí málo, aby se člověk ocitl na dně. Úplně nejtěžší je přežít v takové situaci zimu. Doufám, že na ni budete mít hodně sil a přeju vám, abyste potkali někoho, kdo vám vždycky podá pomocnou ruku,“ řekl lidem bez domova Miroslav Etzler, seriálový policejní kapitán Mašek.

foto II

„Armáda spásy je největším poskytovatelem služeb pro lidi, kteří nemají střechu nad hlavou, a proto ve všech městech, kde působíme, připravujeme řadu opatření na zimu s cílem zabránit nejhoršímu – ohrožení na životech,“ vysvětluje Pavla Vopeláková, tajemnice národního velitele Armády spásy v České republice.

foto VII

Proto tato organizace uvítá jakoukoliv podporu od firem i jednotlivých dárců – zimní oblečení, boty, rukavice, čaj, kávu, cukr, ale také deky nebo spodní prádlo a teplé ponožky. K takové pomoci se rozhodla i značka Intersport, která počátkem října vyhlásila akci „Dejte staré bundě nový smysl“.

Foto: Archiv