Vycházející herecká hvězda, jedna z tváří seriálu Ulice Michaela Doubravová (22) klame tělem. Drobná dívka má v sobě mnohem více síly, než by možná kdekdo čekal.

Dokázala to na konkurzech na hlavní role v očekávané české verzi slavného muzikálu Horečka sobotní noci, který bude od září uvádět Divadlo Kalich. Míša dorazila do divadla s vysokou horečkou a čerstvou lékařskou zprávou od foniatričky s přísně nařízeným třídenním hlasovým klidem pod pohrůžkou operace.

A to ji čekal nácvik náročné choreografie, pak její předvedení nekompromisnímu režisérovi a ještě náročnější zpěv! Zpočátku to vypadalo, že na první pohled evidentně nemocná a oslabená herečka se poddá své indispozici, otočí se na podpatku a odejde domů v slzách, na které taky skutečně došlo.

"Ale pak se ve mně něco pohnulo. Řekla jsem si, že se přece tak jednoduše nevzdám. Prostě jsem samu sebe vyhecovala a sebrala poslední zbytky sil," prozradila herečka.

Starost o ni měl i jindy nesmlouvavý režisér Ján Ďurovčík. "Buď to dám, nebo tady sebou seknu," odpověděla ale Michaela na jeho obavy a suverénně zvládla zadané taneční číslo.  Posilněna tímto úspěchem se pustila i do pěveckého kola a nakonec postoupila do nejužšího výběru na jednu ze dvou hlavních ženských rolí.

"Pracovat s Jánem Ďurovčíkem je pro každého herce zážitek a tak náročný muzikál, jakým bude Horečka sobotní noci, je velká výzva," dodává Doubravová, která doufá, že se v napjatě sledované muzikálové legendě nakonec objeví. V Divadle Kalich momentálně září v muzikálech Mauglí, Pomáda, Osmý světadíl a Rent.

Konkurz na muzikál Horečka sobotní noci

Foto: Archiv