Modelka Jitka Nováčková (21) na vlastní kůži poznala, že prostředí modelingu umí být pořádně tvrdé a nesmlouvavé. Česká Miss 2011 si v něm nakonec našla svoje místo.

"Potkávám velmi schopné lidi, od kterých se snažím leccos přiučit, ráda poslouchám jejich příběhy. Soutěž mi také otevřela cestu do zahraničí, poznala jsem dívky z celého světa, to díky účasti v soutěži v Miss Universe," nechala se slyšet.

"Strávila dva měsíce v New Yorku, měsíc v Brazílii a navštívila spoustu jiných zajímavých míst, nebojím se komunikovat s cizími lidmi a zároveň jsem poznala sílu a hlavně vzácnost nezištného přátelství," pochvaluje si Jitka, která měla začátky v modelingu dost svízelné.

Kolísala jí totiž váha, což je pro modelku vždy nemalý problém, protože v módní branži dají pak přednost dívkám, které si váhu drží. Nakonec ale Jitka přišla na to, jak skloubit cvičení i milované jídlo a v tomto ohledu má, zdá se, vyhráno.

"V mém věku je ještě předčasné mluvit o životním úspěchu, podle mého názoru životní úspěch znamená vybudování spokojeného rodinného zázemí s partnerem a na to mám ještě čas," dodala Nováčková.

Foto: Herminapress a Jan Tůma pro Českou Miss