Úřadující Česká Miss Gábina Kratochvílová (23) a její sestra Jana si naordinovaly přísnou dietu. Na čas musejí zapomenout na lákadla jakými je červené víno, káva nebo mnohé druhy ovoce!

"To, že jsme do toho šly společně, je skvělá výzva! Alespoň se budeme vzájemně podporovat a hlídat při dodržování diety, kterou je důležité po bělení zubů nezanedbat. Vyřadit z jídelníčku všechny barevné dobroty, to chce opravdu výdrž a disciplínu," nechala se na klinice Esthé Dent, kde si obě  sestry nechaly vybělit zuby, sympatická Jana.

"Po bělení zubů je nutné držet takzvanou bílou dietu, což znamená, že pacient nesmí pít ani jíst potraviny, které by mohly zbarvit zubní sklovinu. Jak dlouho vybělené zuby vydrží, je individuální," vysvětlila Klára Špoutilová, která bělící proceduru prováděla.

Na kliniku šly obě sestry společně už jenom proto, že Jana Gábinu do soutěže o korunku České Miss přihlásila, a tak si královna krásy řekla, že sestře ukáže vše, co musí jako miss podstupovat.

Samotné bělení nebylo nijak náročné, bolestivé nebo nepříjemné. Opravdové utrpení přišlo až ve chvíli, kdy sesedaly z křesla a dentální hygienistka jim sdělila, že musejí na čas zapomenout na víno a kávu, které obě tolik milují, a vzdát se na čas i dalších barevných potravin.

"Miluji dobrou černou kávu a červená vína, takže moje zuby dokáží ocenit tu změnu po vybělení. Nemůžu si to vynachválit, cítím se lépe a to je pro každou ženu důležité," libovala si s novým úsměvem Gábina.

Foto: Esthé Dent