Úřadující České Miss Gabriele Kratochvílové (23) v jejích patnácti letech v Asii řekli, že by měla zhubnout. I když to byl velký útok na její sebevědomí, ustála to. Moc dobře ale ví, že řada dívek v tomto věku by podobnou kritiku možná nezvládla.

Strašák jménem anorexie kolem dospívajících dívek obchází v dnešní době stále častěji, i proto Gábina proti němu vyrazila do boje. Vypravila se na dětský tábor H+H ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde si s přítomnými 305 dětmi zatančila.

"Ráda bych svého vítězství a popularity, kterou mi přineslo, využila a inspirovala dívky v tom, že pokud nám záleží na vzhledu, je dobré cvičit a zdravě jíst. Hladovění není cesta ke kráse ani ke spokojenosti," říká sympatická kráska, z jejíž návštěvy měly děti ohromnou radost a hned si je získala.

gabina-kratochvilova

"Jsem naprosto nadšená, sama jsem jako dítě na táboře byla jednou a netušila jsem, že existují i takové tábory. Skvěle jsme si zatancovali a prožili jsme úžasné odpoledne," zářila.

"Je to tábor podle mého gusta – děti baští 6x denně a mezitím pořád tancují, sportují, zpívají a hrají kreativní hry. Myslela jsem, že já budu učit cvičit děti na táboře, ale nakonec ony naučily mě tančit a zpívat táborové heslo," pochvalovala si.

gabina-tanec

Foto: Archiv Česká Miss