Málokdo to ví, ale Mnichov je ideálním místem, kam jet na romantický výlet. Po procházce tímto městem se můžete vydat do nejkrásnějších lázní v Evropě, dát si delikatesy, lahodné víno či pár koktejlů ve vyhlášených restauracích a barech, anebo si dopřát jedinečné koupání pod hvězdami.

Nejkrásnější lázně v Evropě jsou pro mnohé Lázně Müller´sches. Dříve sem nemohli muži a ženy společně, a tak byly 31 metrů a 18 metrů dlouhé bazény rozděleny na pánskou a dámskou část. Nebojte, tento zvyk se zde dnes již nedodržuje, zato cestu v čase zde rozhodně podniknete: tyto secesní lázně přinášejí blaho svým návštěvníkům od roku 1901 a vy ho poznáte v celém jejich historickém vývoji.

Trochu moře v bazénu si můžete dopřát v Lázních Westbad, kde na vás čeká také vířivka, masáže, finská i parní sauna, vnitřní bazén pod skleněnou kopulí. Největší raritou je tady však právě venkovní bazén se slanou vodou. A pokud neradi jen tak poleháváte, pak se můžete zúčastnit lekcí zdravotní gymnastiky.

Koupání pod hvězdami zažijete v Dante-Winter-Warmfreibad, kde mají v unikátních venkovních prostorách wellness bazénu s teplotou vody až 34°C.

Miluje vaše drahá polovička masitá jídla? Pak nesmíte při návštěvě Mnichova minout restauraci Zwickl – Gastlichkeit am Viktualienmarkt, na jejímž jídelním menu najdete dlouhý list všech druhů masových kuliček, které na světě existují. Za zkoušku rozhodně stojí kachní kuličky, ke kterým se hodí 3 druhy hořčicových omáček ochucených medem, citrónem a bylinkami.

Vinpasa je malá, ale krásná restaurace s mladou, zato skvěle vyškolenou obsluhou, která vám poradí, jaké víno se nejlépe hodí k vašemu jídlu. Pokud si z menu zvolíte domácky připravované těstoviny, pak se vám o nich bude ještě měsíc ve snech zdát.

Rumové mámení v Mnichově prožijete v Pusser's Bar, kde podávají ty nejlepší koktejly a milovníci dobrého pití navštěvují tento podnik již od roku 1974.

To nejlepší víno teče proudem v Geisel's Vinothek, která nabízí 20 odrůd vinné révy a téměř 500 druhů lahvových vín z celého světa.

Na všechny zamilované i ty, kdo prostě raději cestují ve dvou než sami, nyní myslí autobusový dopravce Eurolines, který vás od 27. ledna do 31. března 2015 sveze do 45 evropských destinací 2 za cenu jednoho! Do Mnichova se v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 400 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).

Foto: www.eurolines.cz