Tu retro prvek a nabíraná sukně, tu námořnický proužek nebo trika a jednoduché kalhoty. To je britská firma People Tree, která staví svou image na módě pro lidi, módě, která neničí planetu, ani vaši peněženku. 

People Tree vybudovala první řetězec kompletní produkce organické bavlny ve „třetím světě“. Tkaniny se zde předou ručně, výrobky se nedopravují letecky, ale po moři. Přírodní barviva tak, jako za našich předků, nedevastují planetu. A suroviny se získávají, přirozeně, na jednom místě. To vše by ale bylo zbytečné, pokud by součástí People Tree nebyli také skvělí designéři, kteří z organické bavlny a tkaného chambray vytvoří něco extra.

Základními předpoklady jsou perfektní materiály, které jsou 100% přírodní a z velké většiny organické, ručně vyšívané krajky, knoflíky z amazonského ořechu a fairtrade suroviny, které podporují malé komunity dělníků. Pak také pohodlné a kombinovatelné střihy s prvky módních trendů, nikdy však zcela zařaditelné a fádní. Firma je jedním z pionýrů fairtrade módy. Na trhu férového obchodu působí už přes dvacet let, v uplynulých dvou letech byla vyhlášena příkladem Fair trade výroby mezinárodní organizací World Fair Trade Organisation.

Modely značky People tree můžete zakoupit na Nila.cz, prvním fair-eco-chic internetovém obchodě.

Foto: Archiv