Značka CHATTY autorského dua Anna Tušková a Radka Sirková představuje limitovanou zimní kolekci Winter 2014/15. Inspiraci pro ni autorky našly až daleko na severu - v Kanadě a Grónsku – v oblékání, kultuře a písmu domorodých Inuitů. Dovedlo je k nim hledání původu oblíbené parky.

V kolekci zemité barevnosti se mísí prvky tradičního etnického oblékání s moderní krejčovinou a městskou elegancí. Jednotícím prvkem je jemně rozpitá kostka v malinovo-vínové barvě, jinak převládá hnědá, béžová a šedá. Nechybí čitelný rukopis značky, tedy promyšlenost detailů, preciznosti střihů a dokonalé zpracování.

Inspirace severským etnikem je patrná v použití třásní a umělých kožešin, které prostupují celou kolekcí. Nejvýraznějšími kusy jsou bezesporu nepromokavá parka nebo kabát z hrubé pleteniny zpracovaný jako by šlo o tkaninu, a proto nositelný i v lokálním vlhkém zimním počasí.

„Bavila nás cesta do neznáma – za etnikem, které v moderní civilizaci spíše jen přežívá. Je vždy úžasné zkoumat, jak se původní obyvatelé této planety vyrovnávali s klimatickými podmínkami a jak dokázali naprosto dokonale využívat přírodní zdroje a materiály“, prozradila jedna z autorek Radka Sirková.

Foto: Archiv