Fyziologicky orgasmus a ejakulace není totéž, i když máme tendenci si to myslet, protože se časově shodují. Muži, kteří se zabývají tantrickou jógou, dokáží svoji ejakulaci ovládat a prožít tak několik orgasmů bez ejakulace. Ale že by to uměl ten váš?!

Americká herečka Sharon Stone, která se svého času, po uvedení lehce erotického filmu Základní instinkt, stala sexuálním symbolem, prohlásila: „My ženy občas předstíráme orgasmus, muži často předstírají celý vztah.“ Se svým IQ 140 dokonale odhalila podstatu věci; a sice to, že pro muže je kamuflování neexistujícího orgasmu stejně náročné jako pro nás ženy předstírání vztahu, který nám nemá co říct.

Nahá pravda V předvečer zahájení jistého erotického festivalu ve Velké Británii se dva a půl tisíce mužů a žen odhodlalo zúčastnit ankety, ve které byla i otázka, zda někdy předstírali orgasmus. Přiznalo se k tomu 56 % žen – což se zdá být dost málo – ale i neuvěřitelných 23 % mužů! Jeden z nich prohlásil: „Není to až tak velký problém. Pokud je partnerka uspokojená, většinou je možné ji docela dobře oblafnout. Prostě se odvalím, použiji papírový ubrousek a zachrochtám blahem… A není to proto, že bych po orgasmu netoužil. Ale schovávám si erekci na další číslo.“ Je to opravdu snadné. Všichni víme, že zvuky jsou při sexu důležité. Obě strany jimi dávají najevo svou libost, a když mohou slastně hekat ženy, proč by nemohli i muži? Stačí zvýšit kadenci – a po dalším se už nepátrá…

I muži mají své dny Předstírání mužského orgasmu není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. S kondomem je to úplná hračka – muž vyskočí, chytne se za svá intimní místa a běží do koupelny. Tam kondom spláchne a penis strčí pod studenou vodu; pokud mu ovšem neodepřel poslušnost už při akci a právě to nebylo důvodem k tomu, aby z postele utekl. Bez gumy je to trochu horší, ale i to jde zvládnout.

Předstírání mužského orgasmu není běžné, muži většinou nemají důvod to dělat, snad jedině v případě, že by žena byla natolik útlocitná, že by jí vadilo, že její partner nebyl uspokojen. Muži se většinou za to, že orgasmus neměli, nestydí nebo se cítí být natolik nad věcí, že to prostě přiznají. Horší je to ovšem ve chvíli, kdy jejich partnerka uspokojená není a penis je k nepoužití; pak se vyplatí tvářit se, že je po všem spíš než přiznat, že chlapík zvadl – to totiž bývá většinou přičítáno na vrub ženě s tím, že muže neumí vzrušit… a to nás ženy moc netěší. Ale nejspíš bychom mohly, my ženy, mužům jejich občasnou komedii odpustit – vždyť ani my nemáme svědomí úplně čisté… Nebo ano?

Foto: 123rf.com