Zpěvačka Monika Absolonová (37) se z dovolené v Thajsku vrátila plná elánu a nabitá jako elektrárna. Není divu, že se do nové práce vrhá s takovým nadšením.

V blízké budoucnosti jí čeká zkoušení nového muzikálu Antoinetta - královna Francie z dílny Jiřího Škorpíka, Jiřího Hubače, Pavla Vrby a režiséra Radka Balaše, který 9. dubna uvede Divadlo Hybernia.

"Je sice pravda, že skončí na špalku, ale popravy mne neděsí. Pár jsem si jich prožila a nebylo to tak hrozné," se smíchem potvrdila Monika, která se na novou roli moc těší.

"Scénář jsme dostali na první schůzce všech zainteresovaných včera a od zítřka začneme zkoušet, takže zdaleka nejsem ještě v obraze, ale historické postavy hraju velice ráda. A Marie Antoinetta je role, která se neodmítá. Zárukou kvality jsou autoři," pochvaluje si.

"Navíc tentokrát budu hrát se samými krásnými chlapy, mým manželem bude Roman Vojtek coby král Ludvík XVI. a v roli milenců se budou střídat David Deyl s Dušanem Vitázkem, takže i v tomhle směru jsem naprosto spokojená," zářila Absolonová, která jako jediná z hlavních postav představila na večerním dvorním plese v Hybernii i atraktivní kostým.

"Není to ovšem ten, v němž bude Monika hrát. Návrhy mám rozpracované a ten pro Marii Antoinettu bude trošku jiný. Zatím, aby hosté plesu měli alespoň představu jsme ji oblékli do kostýmu, který jsme si vypůjčili ze Státní opery," vysvětlil kostýmní výtvarník, držitel Ceny Thálie 20011, Josef Jelínek.

Foto: Herminapress.cz