Česká Miss Earth Monika Leová (22) s přítelem Michalem Košínem sice chodí více než čtyři roky, dosud ale neměla příležitost ukázat mu svoji druhou rodinu, tu ve Vietnamu.

"Cestovali jsme hlavně po Evropě, ale nyní šetříme na Vietnam. Ráda bych Martinovi tuto zemi ukázala, chtěli bychom jej procestovat  křížem krážem, od severu k jihu, a také bych chtěla, aby poznal moji druhou rodinu," nechala se slyšet.

Sama Monika byla ve Vietnamu už dvakrát. Jednou se tam podívala s celou rodinou na rodinnou svatbu a podruhé ji tam před pár lety poslal její otec, aby se naučila vietnamsky.

"Táta mi před prvákem oznámil, že mi koupil letenku a poletím se naučit vietnamsky. A tak jsem letěla," uvedla modelka, která se následující dva měsíce studiu vietnamštiny věnovala velmi intenzivně.

"Za tu dobu jsem se hodně naučila, ale je to celkem těžký jazyk. Rozuměla jsem, ale horší bylo, když jsem měla mluvit. Oni tam zpívají hlasem a pokud se změní tón, mění se i význam. Vietnamsky tak sice rozumím, ale mluvím daleko méně," říká Leová, která s přítelem nechyběla na přehlídce značky F & F v Londýně.

"Michal by se rád naučil vietnamsky, takže tam asi opravdu musíme co nejdříve vycestovat. Jedna kamarádka s přítelem vyráží už letos, půjčí si motorky a chtějí to projet napříč, tak pokud to zvládneme, moc rádi bychom se k nim přidali," mluví o svých plánech loňská miss.

Foto: F & F