Donedávna byla hlavně manželkou Leoše Mareše a matkou jejich dvou synů. Pomalu ale vystupuje ze stínu svého slavného muže a dává o sobě vědět. Například moderováním…

Na otvíračce music baru My Way jste si poprvé vyzkoušela roli moderátorky naživo. Jak jste se cítila? Byla jsem hodně nervózní, protože mluvit k lidem je něco jiného než mluvit do kamery. Trému jsem měla, ale mám to za sebou a doufám, že dobrý (smích). Lhala bych, kdybych řekla, že to byla brnkačka. Ale nevadí. Nějak se začít musí a doufám, že jsem se s tím zdárně poprala.

Jak jste spokojená se svými výkony v pořadu Prominenti? Myslím, že to lepší a lepší. A bude to ještě lepší!

Plánuje se do budoucna také živé vysílání, podobně jako je tomu ve VIP zprávách? Ano, bude to podobné.

Do pořadu vám chodí nejrůznější hosté. Kolik vám zabere příprava na jeden díl? To se asi nedá vyčíslit kolik času nad tím strávím. Každý to možná nedělá, ale pro mě je lepší, když si o člověku něco zjistím. Mám napsané otázky ve scénáři, ale je vždy lepší něco vědět.

Monika Maresova

Pořád vás srovnávají s vaší dobrou kamarádkou Ivanou Gottovou. Řešíte spolu práci, když jste teď obě na stejné lodi? Netuším, proč nás pořád srovnávají a snaží se nás rozhádat. Absolutně to nechápu. Možná je to pro někoho zajímavé. My jsme s Ivanou naprosto v pohodě. Říkala mi třeba nějaké rady po prvním vysílání, nebo co se jí líbí a nelíbí.

Daří se vám skloubit práci a mateřství? Přece jenom máte dva malé syny. Je to v pohodě, moderování Prominentů není každý den, takže všechno zvládám. Hlídá nám úžasná maminka Leoše, dost pomáhá i sám Leoš. Oproti jiným maminkám, které jsou samoživitelky a musejí se starat, mám tu výhodu, že nemusím chodit do práce každý den.

Moniko, jak vnímáte to, že se o vás nyní mluví jako o moderátorce, že je to už bráno jako vaše profese? Je to strašně divný. Pořád jsem z toho nesvá. Ale dobrý, proč ne (smích).

Co vás k této práci vlastně přivedlo? Pořád jsem od blízkých slýchala, že jsem přirozená a měla bych zkusit moderovat. Když přišla nabídka, neváhala jsem.

Foto: showpix.cz