Dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti.

Monology, které diváci uslyší, jsou zhutněnými, víceméně doslovně ze života opsanými soukromými dějinami žen. Různých žen typově i povahově, žen s různými osudy a různou schopností čelit nevyhnutelným věcem, které je potkávají.

Některé z příběhů jsou na první pohled banální, jiné tančí na vratkém laně nad propastí citového kýče. Další zase přicházejí jakoby z onoho světa násilí, brutality, sprostoty, bezcitnosti, světa, kde lidský život obecně má pramalou cenu a ženský život skoro žádnou. Oba póly patří k sobě jako noc a den, setkávají se v nekonečné a bezedné vagíně vesmíru jako v útočišti, poslední vidině naděje pro tonoucí a bludné.

V hlavních rolích se představí Dagmar Bláhová, Michaela Sajlerová, Jitka Asterová a Anna Polívková.

Kultovní představení Intimního divadla Bláhové Dáši Monology vagíny oslaví letos v listopadu již 12 let nepřetržitého uvádění před vyprodaným hledištěm v Praze i na zájezdech po celé ČR. Stálou pražskou scénu Intimního divadla naleznete v sále Divadla Metro na pražské Národní třídě. Bližší informace o představení naleznete na www.monologyvaginy.cz

Foto: Archiv