V rámci Experience days, které právě Subaru pořádá, web editorka Monika osobně otestovala vůz Subaru. A byla to nezapomenutelná jízda!

Znáte to – není nad vlastní zkušenost. Subaru jsem řídila poprvé a nutno říci, že zkušenost s řízením s podvozkem Symmetrical AWD je k nezaplacení.

Symmetrical AWD je totiž přidaná hodnota Subaru pro aktivní bezpečnost a pro skvělé jízdní vlastnosti. Už když jsem si poprvé sedla za volant, bylo mi jasné, že tohle autíčko není jen designové pozlátko. Měla jsem perfektní výhled do všech stran a když jsem nastartovala, Subaru si krásně předlo charakteristickým chraplavým zvukem. Když jsem slyšela motor, čtyřválcový ležatý boxer, v dieselovém provedení 2.0D s parametry 147 koní a 350 Nm, v žilách se mi rozproudil adrenalin. Pustila jsem si svůj oblíbený electro swing a užívala si jedinečný koncert pod kapotou i uvnitř vozu.

Víkend jsem prožila se Subaru Outback a musím uznat, že je velmi reprezentativní a praktický zároveň. Zvýšené kombi (nebo také crossover) se symetricky uspořádaným trvalým pohonem všech kol mi byl věrným společníkem. Tak pohodlné, hbité auto jsem si vždycky přála. Velký důraz kladu na bezpečnost a musím říct, že v tomhle "Subíkovi" jsem se nebála ani když se na dálnici rozhodli soutěžit kamiony.

Nechte se i vy svést harmonií symetrického pohonu všech kol, a staňte se alespoň na chvíli dirigentem vlastního orchestru při koncertu pro 4 kola. Subaru, největší výrobce osobních aut s pohonem všech kol, který vyvíjí a konstruuje své vozy jako čtyřkolky od samého počátku s důrazem na aktivní bezpečnost, aktuálně zve na zkušební jízdy u všech 19 autorizovaných prodejců po celé republice. Výborná příležitost k novým zkušenostem a zážitkům z řízení zdokonaleného pohonu všech 4 kol. A pozor – řídit Subaru je nakažlivé!

Více najdete na subaru.cz nebo na koncertpro4kola.cz

Foto: Archiv