Jak mám sehnat chlapa? Otázka, která se vznáší nad mnoha ženami, které žijí singl a které jsou někdy ochotny vzít ze zoufalství cokoli. Ale pozor na to!

Najít vhodného partnera, když se ten nejhezčí věk už přehoupl, není nic jednoduchého, některé ženy dokonce tvrdí, že je to beznadějné. „Vypadá to asi tak, jako když rybář hodí návnadu do rybníka, všechny zlaté rybky se rozutečou a na háček se chytí starý mrzutý sumec,“ tvrdí jedna z nich. „Ano, volní muži se ještě pořád najdou, ale kvality některých z nich jsou diskutabilní!“ Komu se tedy nepřiplést do cesty?

Muži na ženění Mezi nevhodné partie patří: Maminčini mazánkové, kteří zjistili, že už je skoro pozdě, je jim ke čtyřiceti a za sebou mají pouze nespočet snědených talířů maminčina výborného papání. Ale ještě pořád je jim dobře pod máminou sukní. Pak také don Juani, pořizující si rok od roku mladší přítelkyně, které jsou ale naprosto nevhodné k zakládání rodiny. O což takový sexuální přeborník stejně nestojí. A nemyslete si, že mezi ty, kteří jsou stále sami, nepatří úspěšní muži! Ti sice bydlí ve vlastním bytě, tu a tam si pořídí milenku, ale nedokáží se rozhoupat k tomu, aby se vzdali výhod, které jim přináší svoboda. Možná se najdou i rozvedení zoufalci, kteří hledají nové kotviště, otázkou nicméně zůstává, proč se rozvedli a – jaké mají závazky.

Život na povel Muži nepříliš vhodní pro život jsou i ti příliš pokorní, i ti příliš dominantní. A oba typy vědí, na koho se nalepit. Úspěšné ženy s oblibou vyhledávají submisivní muži, kteří touží po tom, aby jim jejich partnerka vládla, a hledají samičku, která to dokáže. Ovšem muž, který neumí bez pokynu své ženy ani vynést koš, natož naplánovat společnou večeři, je naprosto k ničemu. Co s ním? Takový mužíček „mouchy snězte si mne“ se vás bude držet jako klíště – takže pozor! Raději si s takovým týpkem nic nezačínejte! Stejně tak se vyhněte dominantnímu samci, který vás nenechá vydechnout. Mohlo by se totiž stát, že všechno, co jste byla předtím, než jste ho poznala, upadne v zapomnění. Vyhněte se i starším movitým pánům, kteří hledají jen rozptýlení, i milencům ve věku teenagerů – z těch nekouká už vůbec nic. A také je dobré nedat svou přízeň mužům, kteří si, když vás pozvou na večeři, doma zapomenou peněženku.

Takže až se budete vrhat po hlavě do nového vztahu, pamatujte na to, že ne vždy je všechno zlato, co se třpytí a vybírejte s rozumem.