I když bude mít nový muzikál Iago, pod nějž se podepsali Janek Ledecký, Robert Johanson a Michal Kovalčík, premiéru až 13. února, jména hlavních hvězd už spatřila světlo světa.

Novým Othellem a Desdemonou se stali Petr Kolář a Michaela Horká, oba zkušení muzikáloví zpěváci. "S Jankem jsem spolupracoval už na Hamletovi a Galileovi, kde jsem se poznal i s Míšou Horkou, tehdy sedmnáctiletou slečnou. A na tuhle spolupráci se taky už moc  těším," nechal se slyšet Kolář.

"Já se po letech na Petra velmi těším, jsem vděčná Jankovi, že mi tuto roli svěřil. Vtipné je, že Casia, na nějž Othello žárlí, hraje mimo Davida Gránského i můj životní partner Tomáš Novotný. Tedy tato žárlivost by vlastně byla na místě,"  říká ke své roli Horká.

Hlavní postavu Iaga ztvární spolu s Ledeckým také Kamil Střihavka. Iagovu ženu Emílii potom bude s Martinou Pártlovou a Evou Kleinovou alternovat také Marta Jandová. "S Jankem jsem hrála už v Hamletovi, takže mě jeho nabídka potěšila. A jsem ráda, že na rozdíl od většiny mých muzikálových rolí v tomhle představení přežiju. I přesto, že jde o Shakespeara," smála se zpěvačka.

V dalších rolích se pak představí Jiří Zonyga, Aleš Háma, Dasha, Markéta Poulíčková, Petr Kutheil nebo David Gránský.

Foto: Petr Perry Novotný